20 Դեկտեմբեր 2012 - 09:37 AMT
Հայաստանի պաշտպանության նախարարության տնօրինության տակ գտնվող հաստատությունների գործունեությունից ստացված շահույթը 2012-ի 8 ամիսների արդյունքներով կազմել է ավելի քան 1 մլրդ 293 մլն դրամ 2011-ի նույն շրջանի 1 մլրդ 204 մլն դրամի համեմատ` ապահովելով 7,4 տոկոս աճ: Այդ մասին դեկտեմբերի 20-ին, վարչապետի հանձնարարությամբ հաշվետվություն ներկայացնելով կառավարության նիստում, հաղորդել է Հայաստանի պաշտպանության նախարարի տեղակալ Արա Նազարյանը:
Ինչպես հաղորդել է Նազարյանը, 2012-ի սեպտեմբեր-դեկտեմբերին ռազմական հաստատությունները պլանավորում են իրականացնել ևս 1 մլրդ 176 մլն դրամի աշխատանք, որի արդյունքում նրանց գործունեության իրագործումից ստացված շահույթը կկազմի 2 մլրդ 380 մլն դրամ կամ 9,5 տոկոսով ավելի անցած տարվա ցուցանիշից:
Ւնչ վերաբերվում է հարկային վճարումներին և պարտադիր սոցիալական վճարներին, ապա հաշվետու շրջանում դրանք կազմել են համապատասխանաբար 199 մլն դրամ և 131 մլն դրամ:

Выручка от деятельности находящихся в ведении Министерства обороны Армении учреждений по итогам 8 месяцев 2012 года составила более 1 млрд 293 млн драмов по сравнению с 1 млрд 204 млн драмов за аналогичный период 2011 года , обеспечив рост на 7,4 процентов. Об этом 20 декабря, представляя по поручению главы премьер-министра РА отчет на заседании правительства РА 20 декабря, сообщил заместитель министра обороны Армении Ара Назарян.
Как сообщил представитель Минобороны, за сентябрь-декабрь 2012 года военные учреждения планируют осуществить работы еще на 1 млрд 176 млн драмов, в результате чего итоговая выручка от реализации их деятельности составит 2 млрд 380 млн драмов или на 9,5 процентов больше прошлогоднего показателя.
Что же касается налоговых поступлений и обязательных соцвыплат, то за отчетный период они составили 199 млн драмов и 131 млн драмов соотвественно.