Հայաստանում 2012-ի նոյեմբերին 2011-ի նույն շրջանի համեմատ միջին ամսական անվանական աշխատավարձն ավելացել է 5,1 տոկոսով` կազմելով 119 791 դրամ: Միաժամանակ, ամսական կտրվածքով աշխատավարձի ցուցանիշն ավելացել է 0,1 տոկոսով: Միաժամանակ, 2012-ի հունվար-նոյեմբերին 2011-ի նույն շրջանի համեմատ աշխատավարձի աճը կազմել է 5,2 տոկոս` մինչև 118 408 դրամ:
Ինչպես հաղորդում է Հայաստանի Ազգային վիճակագրական ծառայությունը, պետական կազմակերպություններում 2012-ի նոյեմբերին միջին ամսական աշխատավարձը 2011-ի նույն շրջանի համեմատ ավելացել է 3,7 տոկոսով` կազմելով 96 396 դրամ, իսկ ամսական կտրվածքով աճը կազմել է 1,3 տոկոսով: 2012-ի հունվար-նոյեմբերին 2011-ի նույն շրջանի համեմատ պաշտոնյաների աշխատավարձի աճը կազմել է 4.4 տոկոս` մինչև 94 880 դրամ:
Ոչ պետական կազմակերպություններում աշխատավարձի աճը 2012-ի նոյեմբերին 2011-ի նույն շրջանի համեմատ կազմել է 5,1 տոկոս` մինչև 145 581 դրամ: Միաժամանակ, նոյեմբերին 2011-ի սեպտեմբերի համեմատ գրանցվել է 1,2 տոկոս անկում: Միաժամանակ, 2012-ի հունվար-նոյեմբերին 2011-ի նույն շրջանի համեմատ աշխատավարձի աճը կազմել է 5,4 տոկոս` մինչև 145 601 դրամ:

20 Декабрь 2012 - 11:27 AMT
Среднемесячная номинальная заработная плата в Армении в ноябре 2012 года по сравнению с аналогичным периодом 2011 года увеличилась на 5,1%, составив 119 791 драмов. При этом в месячном разрезе показатель зарплаты увеличился на 0,1%. Одновременно в январе-ноябре 2012 года по сравнению с аналогичным периодом 2011 года рост зарплаты составил 5,2% – до 118 408 драмов.
Как сообщает Национальная статистическая служба Армении, в госорганизациях среднемесячная зарплата в ноябре 2012 года по сравнению с аналогичным периодом 2011 года увеличилась на 3,7%, составив 96 396 драмов, а в месячном разрезе рост составил 1,3%. При этом в январе-ноябре 2012 года по сравнению с тем же периодом 2011 года рост зарплаты у чиновников составил 4,4% – до 94 880 драмов.
В негосударственных организациях рост зарплаты в ноябре 2012 года по сравнению с аналогичным периодом 2011 года составил 5,1% – до 145 581 драмов. При этом в ноябре по сравнению с августом 2012 года был зафиксирован спад на 1,2%. Одновременно в январе-ноябре 2012 года по сравнению с тем же периодом 2011 года рост зарплаты составил 5,4% – до 145 601 драмов.