«Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ ՀՀ ԿԲ կողմից ստացել է AVERS (Ուկրաինա) և COINSTAR MONEY TRANSFER (Անգլիա) համակարգերով միջազգային դրամական փոխանցումներ իրականացնելու թույլտվություն: Փոխանցումներն իրականացվում են ՌԴ ռուբլով, ԱՄՆ դոլարով և եվրո արժույթներով ինչպես ԱՊՀ, այնպես էլ աշխարհի տարբեր երկրներ:
Ինչպես նշվում է բանկի մամուլի հաղորդագրությունում, «Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ արդեն իսկ իրականացնում է դրամական փոխանցումներ «MONEYGRAM», «ANELIK», «CONTACT», «БЫСТРАЯ ПОЧТА», "UNISTREAM" և "BLIZKO" համակարգերով, ինչպես նաև առանց հաշվի բացման «ԳԱԶՊՐՈՄԲԱՆԿ-ԷՔՍՊՐԵՍ» անվանական փոխանցումներ `Ռուսաստանից դեպի Հայաստան :
2012թ. ընթացքում գրանցվել է ֆիզիկական անձ հանդիսացող հաճախորդների տարբեր վճարային համակարգերով իրականացվող փոխանցումների ծավալի զգալի աճ: 2011թ. համեմատությամբ այն կազմել է մոտ 42% և 11,736.063 ԱՄՆ դոլարից դարձել 16,634.878 ԱՄՆ դոլար: 2012թ. 10 ամիսների կտրվածքով աճել է նաև համակարգերով իրականացվող փոխանցումների ընդհանուր քանակը և 2011թ. 18,950 -ից 2012թ. դարձել 27,006, իսկ փոխանցումների ընդհանուր քանակը կազմում է 38,429 նախորդ տարվա 28235-ի դիմաց:

ЗАО «Арэксимбанк-группа Газпромбанка» получил разрешение ЦБ РА на осуществление международных денежных переводов по системам АВЕРС (Украина) и COINSTAR MONEY TRANSFER (Великобритания). Переводы осуществляются в страны ближнего и дальнего зарубежья в рублях РФ, долларах США и Евро.
Как отмечается в сообщении пресс-службы ЗАО «Арэксимбанк-группа Газпромбанка», банк уже осуществляет международные денежные переводы посредством "MONEYGRAM", "ANELIK", "CONTACT", "БЫСТРАЯ ПОЧТА", "UNISTREAM" и "BLIZKO", а также именные денежные переводы без открытия счета «Газпром-Экспресс» из России в Армению.
В 2012 году в банке зафиксирован значительный рост объемов переводов физических лиц, осуществляемых через различные платежные системы. По сравнению с 2011 годом их рост составил почти 42%, с $11 736 063 в 2011 до $16 634 878 в 2012 году. За 10 месяцев этого года увеличилось и количество переводов – с 18 590 в 2011 до 27 006 в 2012 по системам, и с 28 235 до 38 429 по общему количеству переводов.