«Ժամանակ»-ը գրում է, որ ամենայն հավանականությամբ, 2013թ. «Նաիրիտ» գործարանը կունենա նոր ներդրող: Այս մասին թերթի հետ զրույցում ասել է էներգետիկայի նախարար Արմեն Մովսիսյանը: Նա ասել է, որ ներդրումային ծրագիր իրականացնելու համար 5 ընկերություններ են հայտ ներկայացրել: Բայց նախարարը չի ցանկացել ասել, թե դրանք որ ընկերություններն են:
Մովսիսյանը «Ժամանակի» հետ զրույցում շաբաթներ առաջ հաստատել էր, որ «Նաիրիտ» գործարանի համար հայտ է ներկայացրել նաև ռուսական նավթագազային «Իտերա» ընկերությունը։ Նա նաև տեղեկացրել էր, որ 2013թ. հունվարին կամփոփվեն «Նաիրիտում» ներդրումների համար հայտ ներկայացրած ընկերությունների ծրագրերը, հետո նոր դրանք կներկայացվեն հանրությանը»:

28 Декабрь 2012 - 08:34 AMT
Газета “Жаманак” пишет, что по всей вероятности, у ереванского завода “Наирит” в 2013 году появится новый инвестор. Об этом в беседе с корреспондентом газеты сказал министр энергетики Армении Армен Мовсисян.
“Он сказал, что для реализации инвестиционной программы заявки представили 5 компаний. Однако министр не пожелал уточнить, какие именно компании. В беседе с газетой Армен Мовсисян несколько недель назад подтвердил, что заявку представила российская нефтегазовая компания “Итера”. Он также сообщил, что в январе 2013 года будут окончательно изучены и сделаны выводы по инвестиционным программам компаний, представивших заявки. И только после этого они будут представлены общественности”, – пишет газета.