28 Դեկտեմբեր 2012 - 14:08 AMT
Արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 144,789,283 ԱՄՆ դոլար 402.88 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, եւ վաճառվել 182,737,067 ԱՄՆ դոլար 404.47 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ–ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 51,180,000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք 403.11 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Միջբանկային շուկայում իրականացվել է 3,200,000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք 403.64 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Դեկտեմբերի 17-23-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տրամադրված վարկերի ծավալը կազմել է 50.3 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տրամադրված վարկերի ծավալը՝ 51.5 մլն ԱՄՆ դոլար, հայտնում է ԿԲ մամլո ծառայությունը:

28 Декабрь 2012 - 13:52 AMT
С 24 по 28 декабря на внутривалютном банковском рынке Армении банками было куплено 144,789,283 долларов США по 402.88 драма/1 доллар США и продано 182,737,067 долларов США по 404.47 драма/1 доллар США.
За аналогичный период на бирже NASDAQ OMX Армения было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 51,180,000 долларов США по 403.11 драма/1 доллар США.
За этот же период на межбанковском рынке было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 3,200,000 долларов США по 403.64 драма/1 доллар США.
С 17 по 23 декабря объем предоставленных банками драмовых кредитов составил 50.3 млрд драмов, а долларовых кредитов – 51.5 млн долларов США, сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.