9 Հունվար 2013 - 08:49 AMT
Հայաստանի ազգային մրցունակության հիմնադրամը 2013 թվականի հունվարի 8-13-ին տեղական զբոսաշրջային ընկերությունների հետ համատեղ Հայաստանը ներկայացնում է Նիդեռլանդների Ուտրեխտ քաղաքում անցկացվող«Vakantiebeurs 2013» միջազգային զբոսաշրջային ցուցահանդեսին:
Ցուցահանդեսին այս տարի մասնակցում են զբոսաշրջային ոլորտի շուրջ 1400 ներկայացուցիչներ:
Հիմնադրամի մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ հոլանդացի զբոսաշրջիկների կողմից Հայաստանի նկատմամբ ձևավորված պահանջարկը և դրանով պայմանավորված զբոսաշրջային հոսքերի աճի հանգամանքը հաշվի առնելով՝ Ուկրաինայի միջազգային ավիաուղիների (UIA) կողմից այս տարվա գարնանից նախատեսվելիք Երևան-Ամստերդամ-Երևան -Կիև չվերթները կսպասարկեն զբոսաշրջային աճող հոսքերը: Նախատեսվում է, որ երկկողմանի ուղևորության տոմսի արժեքը կկազմի շուրջ 370 եվրոյին համարժեք դրամ: Զբոսաշրջային խմբերի համար կգործեն հատուկ սակագներ:

9 Январь 2013 - 11:34 AMT
Фонд национальной конкуренции РА совместно с местными туристическими организациями представляет Армению на международной туристической выставке “Vakantiebeurs-2013”, проходящей с 8 по 13 января в нидерландском городе Утрехт. В этом году в этой престижной выставке участвуют около 1400 представителей сферы туризма.
В пресс-службе фонда сообщают, что, учитывая интерес голландских туристов к Армении и рост туристических потоков из этой страны в РА, с весны этого года международные авиалинии Украины (UIA) планируют запустить регулярные транзитные рейсы Ереван-Амстердам-Ереван через Киев.
Планируется, что стоимость билетов “туда и обратно” составит около 350 евро. Для туристических групп будут действовать специальные тарифы.