ՀՀ ֆինանսների նախարարությունը ներկայացրել է 2012 թվականի ընթացքում կատարված աշխատանքների և դրանց արդյունքների մասին հաշվետվությունը: 2012թ. պետական բյուջեի եկամուտները (առանց դրամաշնորհային ծրագրերով ստացված միջոցների և արտաբյուջեի) կազմել են 910.34 մլրդ. դրամ, նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի նկատմամբ աճելով ` 10.3 տոկոսով:
2012թ. պետական բյուջեի ընդամենը ծախսերը (առանց արտաքին աղբյուրներից ստացված վարկային և դրամաշնորհային ծրագրերով կատարված հատկացումների և արտաբյուջեի) կազմել է 924.7 մլրդ դրամ` նախորդ տարվա նկատմամբ աճելով 3.9 տոկոսով:
Պետական բյուջեի պակասուրդը (առանց դրամաշնորհային, վարկային ծրագրերի և արտաբյուջեի) 2012թ. արդյունքներով կկազմի ՀՆԱ-ի 0.35 տոկոսը` նախորդ տարվա 1.7 տոկոսի դիմաց: Ըստ գնահատականների պակասուրդը ներառյալ դրամաշնորհային, վարկային ծրագրերը կկազմի 1.7 տոկոս, նախորդ տարվա 2.8 տոկոսի և նախատեսված 3.1 տոկոսի դիմաց:

15 Январь 2013 - 09:17 AMT
Доходы государственного бюджета Армении по итогам 2012 года составили 910,34 млрд драмов, обеспечив рост по сравнению с 2011 годом на 10,3%. Об этом говорится в сообщении, опубликованном на официальном сайте Министерства финансов Армении.
При этом общие расходы госбюджета Армении в 2012 году составили 924,7 млрд драмов, что больше показателя 2011 года на 3,9%.
Одновременно показатель дефицита (без учета грантов, кредитных программ и внебюджетных средств) госбюджета Армении по итогам 2012 года составил 0,35% по отношению к ВВП против показателя в 1,7% в 2011 году.