Հունվարի 15-ին ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ Արմենիա ֆոնդային բորսայում կատարվել է 1 մլն դոլարի առք և վաճառք 1 դոլարի դիմաց 406,45 դրամ միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 406,20 դրամ:
Միաժամանակ, հունվարի 15-ին 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 407,58 դրամ` հունվարի 14-ի համեմատ կրճատվելով 0,96 կետով: 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 545,38 դրամ` կրճատվելով 1,16 կետով, 1 ռուսական ռուբլու փոխարժեքը կրճատվել է 0,02 կետով` մինչև 13,51 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

15 Январь 2013 - 12:14 AMT
На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 15 января было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму 1 млн долларов по среднему курсу 406.45 драма/$1 США. Цена закрытия составила 406,20 драма/$1 США.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 15 января составил 407.58 драма, сократившись по сравнению с 14 января на 0.96 пунктов. В то же время, курс 1 евро составил 545.38 драмов, сократившись на 1.16 пункта, а курс 1 российского рубля сократился на 0,02 п.п. – до 13.51 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.