Հունվարի 16-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 3,500,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 406 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 406 դրամ:
Միաժամանակ, հունվարի 16-ին 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 406,62 դրամ` հունվարի 15-ի համեմատ կրճատվելով 0,96 կետով: 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 539,75 դրամ` կրճատվելով 5,63 կետով, 1 ռուսական ռուբլու փոխարժեքը կրճատվել է 0,12 կետով` մինչև 13,39 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամուլի ծառայությունը:

16 Январь 2013 - 12:27 AMT
На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 16 января было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму 3,5 млн долларов по среднему курсу 406 драма/$1 США. Цена закрытия составила 406 драма/$1 США.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 16 января составил 406.62 драма, сократившись по сравнению с 15 января на 0.96 пунктов. В то же время, курс 1 евро составил 539.75 драмов, сократившись на 5.63 пункта, а курс 1 российского рубля сократился на 0,12 п.п. – до 13.39 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.