Ամերիաբանկն ամփոփեց «Ճանաչիր փողի արժեքը» ավանդային արշավի ֆեյսբուքյան էջում հայտարարված առցանց մրցույթի արդյուքները: Հինգ առավելագույն “Like”-եր հավաքած բլոգերների կողմից կատարված գրառումները մրցույթի եզրափակիչ փուլում ուսումնասիրվեցին Ամերիաբանկի ներկայացուցիչներից կազմված հանձնաժողովի կողմից, մասնավորապես ուսումնասիրվեց գրառումների համապատասխանությունը մրցույթի կանոններով սահմանված չափանիշներն, ասվում է բանկի մամլո հաղորդագրության մեջ:
Մրցույթի արդյունքում լավագույնը ճանաչվեց Շուրա Մարտիրոսյանի կողմից կատարված գրառումը:
Մրցույթի մասնակիցները մինչև 2012 թ. դեկտեմբերի 31-ը իրենց բլոգում կամ ինտերնետային կայքում կատարել էին հետաքրքիր ու բազմաբնույթ գրառումներ «փողի արժեք» հասկացության վերաբերյալ և տարածել «Ճանաչիր փողի արժեքը» Facebook-ի էջում, ընդ որում ընդունելի էր ցանկացած ձևաչափ` նկար, հոդված, հետազոտություն, վերլուծություն, երկտող և այլն:
Հաղթողը Ամերիաբանկի կողմից արժանացավ դրամական պարգևի` 200.000 ՀՀ դրամ-ի չափով, որը տրամադրվեց Ամերիաբանկի VISA Gift միջազգային քարտով:
Ամերիաբանկը շնորհակալություն է հայտնում մրցույթի մասնակիցներին և Facebook սոցիալական կայքի այն բոլոր օգտատերերին, ովքեր հատաքրքրություն են ցուցաբերել «Ճանաչիր փողի արժեքը» մրցույթի նկատմամբ:

ЗАО «Америабанк» подвел итоги конкурса по депозитной акции «Знай цену деньгам» на свей страничке в Facebook. Были подсчитаны клики Like записей 5 блогеров. Со стороны комиссии представителей банка были изучено, в частности, соответствие установленным критериям в рамках объявленного конкурса.
«По итогам конкурса наилучшими были признаны записи Шуры Мартиросяна», – говорится в сообщении пресс-службы банка.
Участники конкурса до 31 декабря 2012 года в своем блоге или Интернет-сайт писали свои интересные высказывания на тему «цена денег» и размещали на страничке банка в социальной сети. Причем допускался любой формат – фото, статья, исследование, анализ, записка и т.д.
Победитель получил от ЗАО «Америабанк» денежное вознаграждение в размере 200 000 драмов в виде международной пластиковой карты VISA Gift.