25 Հունվար 2013 - 13:51 AMT
2012-ի հունվար-դեկտեմբերին Հայաստանում տնտեսական ակտիվության ցուցանիշն աճել է 7.2 տոկոսով 2011-ի նույն շրջանի համեմատ: Միաժամանակ, ինչպես հաղորդում է Հայաստանի Ազգային վիճակագրական ծառայությունը, 2012-ի դեկտեմբերին նոյեմբերի համեմատ այս ցուցանիշը ավելացել է 11.6 տոկոսով: Միաժամանակ, 2012-ի դեկտեմբերին 2011-ի նույն շրջանի համեմատ երկրում տնտեսական ակտիվության ցուցանիշն ավելացել է 7,2 տոկոսով:
2012-ի հունվար-դեկտեմբերին 2011-ի նույն շրջանի համեմատ Հայաստանում սպառողական գներն աճել են 2,6 տոկոսով, միաժամանակ դեկտեմբերին նոյեմբերի համեմատ արձանագրվել է 2.1 տոկոս գնաճ: 2012-ի դեկտեմբերին 2011-ի նույն շրջանի համեմատ գնաճն ավելացել է 3.2 տոկոսով:
2012-ին Հայաստանում բյուջեի տնտեսական աճը նախատեսվում է 4.2 տոկոսի մակարդակում, իսկ գնաճը` 4±1,5 տոկոսի:

Показатель экономической активности в Армении в январе-декабре 2012 года вырос и по сравнению с аналогичным периодом 2011 года составил 7,2%. При этом, как сообщает Национальная статистическая служба Армении, в декабре по сравнению с ноябрем 2012 года этот показатель увеличился на 11,6%. Одновременно в декабре 2012 года по сравнению с аналогичным периодом 2011 года показатель экономической активности в республике увеличился на 7,1%.
В январе-декабре 2012 года по сравнению с аналогичным периодом 2011 года потребительские цены в Армении выросли на 2,6%. При этом в декабре по сравнению с ноябрем 2012 года в республике была зафиксирована 2,1% инфляция. Одновременно в декабре 2012 года по сравнению с аналогичным периодом 2011 года инфляция составила 3,2%.