29 Հունվար 2013 - 12:00 AMT
Հունվարի 29-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 1,298 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք՝ 408.00 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 408.00 դրամ:
Միաժամանակ, հունվարի 29-ին 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 407.75 դրամ` հունվարի 25-ի համեմատ ավելանալով 1.46 կետով: 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 548.02 դրամ` ավելանալով 2.21 կետով, 1 ռուսական ռուբլու փոխարժեքը կրճատվել է 0,02 կետով` մինչև 13.53 դրամ: Այս մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամուլի ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 29 января было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму 1,298 млн долларов по среднему курсу 408.00 драма/$1 США. Цена закрытия составила 408.00 драма/$1 США.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 29 января составил 407.75 драма, увеличившись по сравнению с 25 января на 1.46 пунктов. В то же время, курс 1 евро составил 548.02 драмов, увеличившись на 2.21 пункта, а курс 1 российского рубля сократился на 0.02 п.п. – до 13.53 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.