«Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ-ն 2013թ. կավելացնի բանկոմատների քանակը մինչև 80, իսկ POS-տերմինալների քանակը կհասնցի 390-ի: Այդպիսով` 2012թ.համեմատ դրանց քանակը կավելանա համապատասխանաբար 75 և 344-ով: «Դա պայմանավորված է 2013թ. բանկի պլանների` երկրում քարտային բիզնեսի զարգացման ու նործառայությունների ներմուծման հետ», – հայտարարել է «Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ Գլխավոր տնօրենի տեղակալ Ռուբեն Խաչատրյանը:
Նա վստահեցրել է, որ առաջիկա տարիներին անկանխիկ վճարումների ծառայությունները արագորեն կզարգանան, ասվում է ընկերության մամլո հաղորդագրության մեջ:
«Արդեն իսկ պլաստիկ քարտերի շուկան Հայաստանում բուռն զարգացում է ապրում բանկերի մեծ մրցակցության պատճառով: Դա բացատրվում է քարտերի թողարկման և գործարքների ծավալների կտրուկ աճով, ինչպես նաև վերջերսՀայաստանի բանկերում քարտային նոր ծառայությունների ներդրմամբ», – ասել է նա:
Ռուբեն Խաչատրյանը նաև հաստատել է փորձագետների կանխատեսումն այն մասին, որ 2013թ. կշարունակվի դեբետային քարտերի թողարկման ու սպասարկման համար գանձվող միջնորդավճարների նվազեցման միտումը:

ЗАО «Арэксимбанк-группа Газпромбанка» в 2013 году увеличит количество банкоматов до 80, а POS-терминалов до 390-ти, по сравнению с 75 и 344 соответственно на конец 2012 года, сообщил заместитель генерального директора банка Рубен Хачатрян.
При этом он выразил уверенность, что и в 2013 году услуга безналичных платежей будет развиваться. «Уже сейчас рынок пластиковых карт Армении находится в стадии бурного развития в силу большой конкуренции банков. Это подтверждается фактом резкого увеличения и объемов эмиссии карт и объемов транзакций, а также внедренных в последнее время банками Армении новых услуг по картам»,- цитирует слова замгендиректора пресс-служба банка.
Рубен Хачатрян также подтвердил прогнозы экспертов, что в 2013 году продолжится тенденция к снижению размеров комиссионных, взимаемых банками за выпуск и обслуживание дебетовых карт.