31 Հունվար 2013 - 08:28 AMT
Լատվիայի Սեյմը հունվարի 31-ին վերջին ընթերցմամբ կքննարկի եվրոյի գոտի մտնելու վերաբերյալ օրինագիծը, հայտնել է երկրի խորհրդարանի մամլո ծառայությունը:
Լատվիան մտադիր է եվրոյի անցնել 2014թ. հունվարի 1-ից: Լատվիայի վարչապետ Վալդիս Դոմբրովսկին վստահ է, որ երկրի Սեյմը հավանություն կտա օրինագծին: Ըստ վարչապետի, օրինագծին կողմ են կոալիցիայի բոլոր կուսակցությունները ՙ
Եվրոյի ներմուծմանը դեմ են ընդդիմադիր կուսակցությունները, որոնք գտնում են, որ Լատվիան պատրաստ չէ միանալու եվրոյի գոտուն, հայտնում է «ՌԻԱ Նովոստին»:

31 Январь 2013 - 05:24 AMT
Сейм (парламент) Латвии 31 января в окончательном чтении рассмотрит законопроект о вступлении республики в еврозону, сообщила пресс-служба парламента.
Латвия намерена ввести евро с 1 января 2014 года. Премьер-министр Латвии Валдис Домбровскис уверен, что сейм (парламент) страны в четверг поддержит законопроект о вступлении республики в еврозону. По словам премьер-министра, законопроект поддержат все партии, которые входят в состав правительственной коалиции.
Против введения евро выступают оппозиционные партии, которые считают, что Латвия не готова к присоединению к еврозоне, передает РИА Новости.