31 Հունվար 2013 - 12:19 AMT
ՄՏՍ խմբի փոխնախագահ և ՄՏՍ-ի արտասահմանյան դուստր ձեռնարկությունների ստորաբաժանման ղեկավար Օլեգ Ռասպոպովը հեռացել է իր զբաղեցրած պաշտոնից: Այս մասին PanARMENIAN.Net-ին հայտնում են ՎիվաՍել-ՄՏՍ ընկերության մամուլի ծառայությունից:
Օլեգ Ռասպոպովն այդ պաշտոնում նշանակվել էր 2008 թվականին, իսկ ՄՏՍ-ին միացել է 2006 թվականին` որպես Արտաքին ռեսուրսների վարչության ղեկավար: 2007 թ. նշանակվել է ՄՏՍ խմբի փոխնախագահ և ՄՏՍ-ի արտասահմանյան դուստր ձեռնարկությունների ստորաբաժանման ղեկավար: Նա աշխատանքի առաջարկ է ստացել մեկ այլ ընկերությունից:
Օլեգ Ռասպոպովի կառավարման փորձը դրական ազդեցություն է թողել ՄՏՍ-ի դուստր ձեռնարկությունների` այդ թվում ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի վրա, որի ղեկավարությունը բարձր է գնահատում նրա աջակցությունն ու ներդրումը: ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը հաջողություն է մաղթում Օլեգ Ռասպոպովին` իր հետագա նախաձեռնություններում: Նա աշխատանքի առաջարկ է ստացել մեկ այլ ընկերությունից:
ՄՏՍ-ի արտասահմանյան դուստր ձեռնարկությունների ստորաբաժանման ղեկավարի պարտականությունները ժամանակավորապես ստանձնել է ստորաբաժանման մարքեթինգի և վաճառքի տնօրեն Արտյոմ Վասիլևը:

Вице-президент МТС, директор бизнес-единицы «МТС Зарубежные компании» Олег Распопов недавно покинул занимаемую им с января 2008 года должность.
Олег Распопов пришел в «МТС» в 2006 году, заняв должность директора единицы по внешним ресурсам до мая 2007 года. Затем Олег Распопов был назначен временно исполняющим обязанности вице-президента и директора бизнес-единицы «МТС Зарубежные компании». Олег Распопов покинул свой пост в связи с предложением занять новую должность в другой компании.
Опыт и знания г-на Распопова положительно отразились на деятельности единицы. Компания ВиваСелл-МТС высоко ценит ту поддержку, которую г-н Распопов оказал в годы своей работы в МТС. ВиваСелл-МТС искренне желает г-ну Распопову дальнейших успехов и удачи во всех начинаниях.
Временно исполняющим обязанности вице-президента, директора бизнес-единицы «МТС Зарубежные компании» назначен глава отдела маркетинга и продаж бизнес-единицы «МТС Зарубежные компании» Артем Васильев.