1 Փետրվար 2013 - 12:29 AMT
Փետրվարի 1-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 2,443 մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք՝ 406.91 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 406.75 դրամ:
Ընդ որում, փետրվարի 1-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 406.57 դրամ, հունվարի 31-ի համեմատ նվազելով 0,07 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը 555.90 դրամ է` ավելանալով 4,37 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը կազմել է 13.58 դրամ, ինչը հունվարի 31-ի ցուցանիշից ավելի է 0,04 կետով, հայտնում է ԿԲ մամլո ծառայությունը:

1 Февраль 2013 - 12:02 AMT
На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 1 февраля было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму 2,443 млн. долларов по среднему курсу 406.91 драма/$1 США. Цена закрытия составила 406.75 драма/$1 США.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 1 февраля составил 406.57 драма, сократившись по сравнению с 31 января на 0.07 пунктов. В то же время, курс 1 евро составил 555.90 драмов, увеличившись на 4.37 пункта, а курс 1 российского рубля увеличился на 0.04 п.п. – до 13.58 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.