Հունվարի 29-ից փետրվարի 1-ն ընկած ժամանակահատվածում իրականացված գործարքներն են.
Արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 81,280,707 ԱՄՆ դոլար 406.37 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, եւ վաճառվել 85,173,415 ԱՄՆ դոլար 407.63 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ–ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 7,603,000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք 407.10 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Միջբանկային շուկայում իրականացվել 1,100,000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք 406.63 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, հայտնում է ԿԲ մամլո ծառայությունը:
Հունվարի 21-27-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տրամադրված վարկերի ծավալը կազմել է 40.7 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տրամադրված վարկերի ծավալը՝ 59.3 մլն ԱՄՆ դոլար:

1 Февраль 2013 - 13:39 AMT
С 29 января по 1 февраля 2013 года на внутривалютном банковском рынке Армении банками было куплено 81,280,707 долларов США по 406.37 драма/1 доллар США и продано 85,173,415 долларов США по 407.63 драма/1 доллар США.За аналогичный период на бирже NASDAQ OMX Армения было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 7,603,000 долларов США по 407.10 драма/1 доллар США.
За этот же период на межбанковском рынке было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 1,100,000 долларов США по 406.63 драма/1 доллар США.
С 21 по 27 января объем предоставленных банками драмовых кредитов составил 40.7 млрд драмов, а долларовых кредитов – 59.3 млн долларов США, сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.