8 Փետրվար 2013 - 13:38 AMT
Արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 91,538,948 ԱՄՆ դոլար 405.65 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, եւ վաճառվել 100,891,180 ԱՄՆ դոլար 406.56 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ–ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 12,100,000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք 405.88 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Միջբանկային շուկայում իրականացվել 6,300,000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք 406.36 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Հունվարի 28-ից փետրվարի 3-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տրամադրված վարկերի ծավալը կազմել է 38.1 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տրամադրված վարկերի ծավալը՝ 34.8 մլն ԱՄՆ դոլար, հայտնում է ԿԲ մամլո ծառայությունը:

8 Февраль 2013 - 13:28 AMT
С 4 по 8 февраля на внутривалютном банковском рынке Армении банками было куплено 91,538,948 долларов США по 405.65 драма/1 доллар США и продано 100,891,180 долларов США по 406.56 драма/1 доллар США.
За аналогичный период на бирже NASDAQ OMX Армения было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 12,100,000 долларов США по 405.88 драма/1 доллар США.
За этот же период на межбанковском рынке было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 6,300,000 долларов США по 406.36 драма/1 доллар США.
С 28 января по 3 февраля объем предоставленных банками драмовых кредитов составил 38.1 млрд драмов, а долларовых кредитов – 34.8 млн долларов США, сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.