Լոս Անջելեսի ոստիկանությունը 1 մլն դոլար պարգևավճար է նշանակել 33-ամյա նախկին ոստիկան Քրիս Դորների մասին տեղեկությունների համար: Նրան կասկածում են Կալիֆորնիայում 3 մարդու սպանության մեջ:
Անցած հինգշաբթի նա հարձակվել է պարեկայինների վրա, սպանել է մեկ սպայի և վիրավորել ևս երկուսին: Բացի այդ, նրան կասկածում են ոստիկանի դստեր և նրա ընկերոջ սպանության մեջ: Դորները զգուշացրել է ոստիկանությանը աշխատանքից անարդարացի հեռացման համար իր վրեժի ծրագրի մասին: Նամակում նշված են պոտենցիալ զոհերի անունները:
33-ամյա Քրիս Դորների որոնումները կենտրոնացել են Բիգ Բեար քաղաքի արվարձաններում, որոնց բնակիչներին խորհուրդ է տրվում մնալ տներում, հայտնում է Associated Press-ը:

11 Февраль 2013 - 06:00 AMT
Полиция Лос-Анджелеса назначила награду в миллион долларов за сведения о местонахождении бывшего полицейского 33-летнего Криса Дорнера, подозреваемого в убийстве трех человек в Калифорнии.
В минувший четверг он напал на патрульных, убил одного офицера и ранил ещё двоих. Кроме того, он подозревается в убийстве дочери полицейского и ее молодого человека. Ранее, Сообщается, что Дорнер направил в полицию манифест, в котором сообщил о том, намерен отомстить за несправедливое увольнение. Также в письме перечисляются имена потенциальных жертв.
Поиски Дорнера сосредоточены в окрестностях города Биг-Беар, жителям которого рекомендуют соблюдать меры предосторожности и не покидать дома без необходимости. Расположенный неподалеку горнолыжный курорт был закрыт. 8 февраля в его районе полиция нашла сгоревший автомобиль подозреваемого, сообщает Associated Press.