13 February 2003 - 14:21 AMT
«ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ 27»-Ի ԳՈՐԾՈՎ ԳԼԽԱՎՈՐ ՄԵՂԱԴՐՅԱԼ ՆԱԻՐԻ ՀՈՒՆԱՆՅԱՆԻ ԻՆՔՆԱՍՊԱՆՈՒԹՅԱՆ ՄԱՍԻՆ ԼՈՒՐԵՐԸ ՉԵՆ ՀԱՄԱՊԱՏԱՍԽԱՆՈՒՄ ԻՐԱԿԱՆՈՒԹՅԱՆԸ
1999 թվականի հոկտեմբերի 27-ին Հայաստանի խորհրդարանում ահաբեկչություն իրականացրած հանցախմբի առաջնորդ Նաիրի Հունանյանի ինքնասպանության մասին լուրերը չեն համապատասխանում իրականությանը: Այդ մասին «Արմինֆո» գործակալությանն է հայտարարել ՀՀ արդարադատության նախարարության մամլո քարտուղարը: Նրա խոսքերով, նման կարգի լուրերի տարածումը ձեռնտու է միայն նրանց, ովքեր մտադիր են ապակայունացնել երկրի իրավիճակը նախագահական ընտրությունների նախաշեմին: Ավելի վաղ հայկական ԶԼՄ-ներն արդեն հերքել էին այդ լուրերը, հաղորդելով, որ դատապարտյալ Նաիրի Հունանյանը ողջ եւ առողջ է եւ գտնվում է ՀՀ Արդարադատության «Երեւան-Կենտրոն» քրեակատարողական հիմնարկությունում: Նշենք, որ այսօր ահաբեկչության արդյունքում զոհվածների հարազատները նամակ են հղել ՀՀ արդարադատության նախարար Դավիթ Հարությունյանի անունով, որում պահանջում են երկօրյա ժամկետում հնարավորություն տալ իրենց համոզվելու, որ Ն.Հունանյանը ողջ է, ինչպես նաեւ ներկայացնել «համոզիչ տեղեկություններ դատավարության ձգձգման պատճառների մասին»:

13 February 2003 - 14:21 AMT
СЛУХИ О САМОУБИЙСТВЕ ГЛАВНОГО ОБВИНЯЕМОГО ПО ДЕЛУ “27 ОКТЯБРЯ” НАИРИ УНАНЯНА НЕ СООТВЕТСТВУЮТ ДЕЙСТВИТЕЛЬНОСТИ
Слухи о самоубийстве главаря банды, совершившей 27 октября 1999 года террористический акт в армянском парламенте, Наири Унаняна не соответствуют действительности. Об этом агентству “Арминфо” заявил пресс-секретарь министерства юстиции РА. По его словам, распространение подобного рода слухов выгодно тем, кто желает дестабилизировать обстановку в стране накануне президентских выборов. Ранее армянские СМИ уже опровергли эти слухи, сообщив, что подсудимый Наири Унанян жив-здоров и находится в уголовно-исполнительном учреждении “Ереван-Центр” минюста РА. Отметим, что сегодня родственники погибших в ходе теракта направили письмо на имя министра юстиции РА Давида Арутюняна, в котором содержится требование в двухдневный срок дать им возможность убедиться в том, что Наири Унанян жив, а также представить «убедительную информацию о причинах затягивания судебного процесса».