Փետրվարի 15-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 2,700,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 407 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 407 դրամ:
Միաժամանակ, փետրվարի 15-ին 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 406,55 դրամ` փետրվարի 14-ին համեմատ նվազելով 0,05 կետով: 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 541,83 դրամ` կրճատվելով 0.56 կետով, 1 ռուսական ռուբլու փոխարժեքը կրճատվել է 0,02 կետով` մինչև 13,48 դրամ: Այս մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամուլի ծառայությունը:

15 Февраль 2013 - 12:12 AMT
На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 15 февраля было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму 2,7 млн. долларов по среднему курсу 407 драма/$1 США. Цена закрытия составила 407 драма/$1 США.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 15 февраля составил 406.55 драма, сократившись по сравнению с 14 февраля на 0.05 пунктов. В то же время, курс 1 евро составил 541.85 драмов, сократившись на 0.56 пункта, а курс 1 российского рубля сократился на 0.02 п.п. – до 13.48 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.