Վրաստանի վարչապետը երբեք չի ասել, թե Վրաստանն ու Հայաստանը նույն նախապատվություններն ունեն արտաքին ոլորտում: Այդ մասին Վրաստանի ԱԳ նախարար Մայա Փանջիկիձեն հայտարարել է այն բանից հետո, երբ խորհրդարանական փոքրամասնության հետ հանդիպմանը պատգամավոր Նուգզար Ցիկլաուրին հարցրել է նախարարին, արդյոք վերջինս կիսում է վարչապետ Իվանիշվիլիի այն կարծիքը, որ Հայաստանը պետք է օրինակ հանդիսանա Վրաստանի համար արտաքին քաղաքականության ոլորտում:
«Երևան այցելության ժամանակ վարչապետ Իվանիշվիլին հայտարարեց, որ Վրաստանի համար կարող են օրինակ ծառայել Հայաստանի լավ հարաբերությունները և ՆԱՏՕ-ի, և Ռուսաստանի հետ, և մեր երկիրը պետք է բարի նախանձով լցվի Հայաստանի հանդեպ: Դուք գիտեք, որ Հայաստանն ԱՊՀ անդամ է, ինչպես նաև ՀԱՊԿ: Իսկ հիմա դուք համաձա՞յն եք վարչապետի հետ»,-հարցրել է Ցիկլաուրին:
«Վրաստանի վարչապետը Հայաստան այցելության ժամանակ ասելէ , որ Հայաստանը լավ հարաբերություններ ունի տարբեր քաղաքական ուժերի հետը, ինչպես Ռուսաստանի, այնպես էլ ՆԱՏՕ-ի ու ԱՄՆ-ի: Ես համաձայն եմ, որ բոլորը պետք է լավ հարաբերություններ ունենան բոլորի հետ, Վրաստանի նախապատվությունները չեն փոխվել:

19 Февраль 2013 - 14:25 AMT
Премьер-министр никогда не говорил, что у Грузии и Армении одинаковые внешнеполитические стремления. Об этом глава МИД Грузии Майя Панджикидзе заявила после того, как на встрече с представителями парламентского меньшинства, депутат Нугзар Циклаури спросил министра, разделяет ли она мнение премьер-министра о том, что Армения является примером для Грузии по вопросам внешней политики.
«Во время визита в Ереван премьер-министр Бидзина Иванишвили заявил, что примером для Грузии могут стать отношения Армении с НАТО и Россией, что наша страна должна завидовать Армении белой завистью. Вы знаете, что Армения является членом СНГ, а также членом ОДКБ. А теперь вы согласны с заявлением премьера», – обратилась Панджикидзе к Циклаури.
«Премьер-министр Грузии, во время визита в Армению заявил, что Армения умудряется поддерживать хорошие отношения с разными политическими кругами, как с Россией, с НАТО, так и с США. Я согласна с тем, что у всех должны быть хорошие отношения со всеми. Внешние приоритеты Грузии не менялись», – заявила Панджикидзе.