20 Փետրվար 2013 - 10:04 AMT
Փետրվարի 20-ին Երևանում պաշտոնապես բացվեց «Ամերիաբանկ» ՓԲԸ-ի նոր բաժանմունքը Սայաթ-Նովա 8 շենք, 47 տարածք հասցեում:
Արդիական տեխնիկական սարքավորումներով հագեցած նոր բաժանմունքը կառաջարկի այն բոլոր ծառայությունները, որ տրամադրում է Ամերիաբանկը, այդ թվում նաև բարձրորակ ծառայություններ Premium դասի հաճախորդների համար:
Ինչպես հայտնել է «Ամերիբանկ» ՓԲԸ տնօրինության նախագահ, գլխավոր տնօրեն Արտակ Հանեսյանը, «Սայաթ-Նովա» բաժանմունքի հաճախորդների համար կառաջարկվեն ժամանակավոր ակցիաներ: Այդպես, մասնավորապես, 2013թ. ապրիլի 12-ին բանկն առաջարկում է նոր ֆիզիկական անձի հաշվի անվճար բացում՝ անկախ արժույթի տեսակից և անվճար միացում «online Ameriabank» համակարգին: Նոր իրավաբանական անձի հաշիվ բացելու դեպքում կազմակերպության երեք ղեկավարներին վարկային քարտ կտրամադրվի՝ մեկ տարի անվճար սպասարկմամբ, ընդ որում, քարտի տեսակը որոշվում է ելնելով վարկային սահմանաչափից՝ ըստ սահմանված պայմանների, բիզնես քարտի տրամադրում մեկ տարի անվճար սպասարկմամբ:
Նոր մասնաճյուղն առաջարկում է 50 տոկոսի զեղչ անհատական պահատուփերի նոր պայմանագիր կնքելու դեպքում ֆիզիկական ու իրավաբանական անձանց համար:
Բանկիրը նշել է, որ բացի քաղաքի կենտրոնում տեղակայված լինելուց, նոր բաժանմունքի առավելություններից է այն, որ մասնաճյուղն ունի ընդարձակ տարածք, ունենալով ամենամեծ տարածքը պահատուփերի համար «Ամերիաբանկ» ՓԲԸ ողջ համակարգում: Բանկն առաջարկում է չորս չափի պահատուփ, այդ թվում և էքստրա մեծ, որոնցից հաճախորդները կարող են օգտվել 1, 3 և 6 ամիս, ինչպես նաև մեկ տարի ժամկետով:
Արտակ Հանեսյանը հայտնել է նաև, որ բանկի ռազմավարական ծրագրով 2013թ. նախատեսվում է ևս երկու մասնաճյուղ բացել Երևանում և ևս 2-ը՝ մարզերում:

20 февраля в Ереване состоялась официальная церемония открытия нового филиала ЗАО «Америабанк», расположенного в центре города по адресу Саят-Нова (дом 8, участок 47).
Оснащенный современным техническим оборудованием, новый филиал «Саят-Нова» будет предоставлять весь спектр услуг, предлагаемых ЗАО «Америабанк», в том числе и высококачественные услуги клиентам Premium-класса.
Как сообщил председатель директората – генеральный директор ЗАО «Америабанк» Артак Анесян, для новых клиентов филиал «Саят-Нова» будет предлагать временные акции. Так, в частности, до 12 апреля 2013 года банк предлагает бесплатное открытие счета для физлиц вне зависимости от валюты и подсоединение к системе «online Ameriabank». В случае открытия нового счета юрлицом, трем руководителям будут выданы кредитные карты с годовым бесплатным обслуживанием. В новом филиале «Саят-Нова» предлагаются и 50% скидка в случае заключения договора по индивидуальным ячейкам для физлиц и юрлиц.
В связи с этим банкир подчеркнул, что помимо расположенности нового филиала на одной из центральных улиц столицы, его преимуществом вялятся то, что он имеет самую большую территорию во всей системе ЗАО «Америабанк» для индивидуальных ячеек. В новом филиале «Саят-Нова» имеется 4 вида ячеек, в том числе и экстра – большие, которыми клиенты могут воспользоваться на протяжении 1, 3, 6 месяцев и сроком на 1 год.
Артак Анесян так же сообщил, стратегической программой банка в 2013 году предусмотрено открытие еще 2 филиалов в Ереване и 2 – в областях Армении.