22 Փետրվար 2013 - 11:12 AMT
«Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ-ն արդյունաբերական հատվածի վարկավորման առաջատարն է ՀՀ բանկային համակարգում
2012 թ. IV եռամսյակի արդյունքներով «Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ-ն հանդիսանում է արդյունաբերական հատվածի վարկավորման առաջատարը Հայաստանի բանկային համակարգում, հայտնում է բանկի մամլո ծառայությունը:
Համաձայն 2012 թվականի չորրորդ եռամսյակի միջանկյալ ֆինանսական հաշվետվությունների` «Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ-ն հանդիսանում է արդյունաբերական հատվածի վարկավորման առաջատարը Հայաստանի բանկային համակարգում, որի մասնաբաժինը շուկայի տվյալ հատվածի վարկային կառուցվածքում կազմել է 15,7%: «Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ ընդհանուր վարկային պորտֆելի ավելի քան 39,7%-ը կամ 36,4 մլրդ ՀՀ դրամը կազմում է արդյունաբերության ոլորտի վարկավորումը (2011թ. տարեվերջի դրությամբ 29 մլրդ ՀՀ դրամի համեմատությամբ):

22 Февраль 2013 - 11:06 AMT
По результатам VI квартала 2012 года «Арэксимбанк» стал лидером банковской системы Армении в кредитовании промышленности
По результатам промежуточных финансовых отчетов банков за четвертый квартал 2012 года ЗАО «Арэксимбанк – группа Газпромбанка» стал лидером в банковской системе по кредитованию промышленного сектора.
Как сообщает пресс-служба банка, доля ЗАО «Арэксимбанк – группа Газпромбанка» в общем объёме кредитования данного сегмента рынка составила 15,7%. В совокупном кредитном портфеле банка более 39,7% или более 36,4 млрд. драмов приходится на кредитование промышленности (29 млрд. драмов на конец 2011 года).