«Ազգային երկխոսություն հանուն Սիրիայի» խորհրդաժողովը սկսել է աշխատանքը Դամասկոսի Ալ Ասադի անվան ազգային գրադարանում: Մասնակցում են մտավորականներ ու մշակույթի գործիչներ, հայտնում է SANA-ն:
Արաբ գրողների միության նախագահ Հուսեյն Ջումաան կարևորել է մտավորականների ու մշակույթի գործիչների դերը երկխոսության ժամանակ:
Պաղեստինի ազատագրության Ժողովրդական ճակատի տեղեկատվության դեպարտամենտի նախագահ Անվար Ռաջան հորդորել է զարգացնել երկխոսության ու փոխըմբռնման մշակույթը, դիմակայելու համար ԱՄՆ, Արևմուտքի և սիոնիզմի դավադրությանը: Նա քննադատել է այն արաբ մտավորականներին, որոնք անտարբեր են Սիրիայի իրադարձությունների հանդեպ:

25 February 2013 - 09:24 AMT
Popular Syrian comedian Yassin Bakush was killed on Sunday, Feb 24 after his car was hit by a shell in an area of war-torn southern Damascus, the Syrian Observatory for Human Rights said, according to AFP.
Anti-regime activists blamed the Syrian army for his death, and distributed via the Internet an amateur video of the body of a man believed to be Bakush, along with images of his passport and identity card.
Born in 1938, Bakush was famous across the Arab world for his roles in several television serials, theater productions and films, which poked fun at politics and society in Syria at a time when state censorship was stifling.