7 Մարտ 2013 - 07:48 AMT
Վարչապետը հանձնարարել է միջոցներ ձեռնարկել երկրի դիրքը զբոսաշրջության գրավչության վարկանիշում բարելավելու համար
Հայաստանի վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը հանձնարարել է էկոնոմիկայի նախարար Տիգրան Դավթյանին անհրաժեշտ միջոցներ ձեռնարկել երկրի դիրքը մրցունակության տեսակետից զբոսաշրջության գրավչության վարկանիշում բարելավելու համար:
Այսօր Համաշխարհային տնտեսական համաժողովը հրապարակել է «Ճամփորդություններ և զոբսաշրջություն. մրցունակություն 2013» (TTCI) զեկույցը, որտեղ Հայաստանը բարելավել է իր դիրքը՝ 90-րդ տեղից տեղափոխվելով 79-րդ տեղը: «Դա լավ ցուցանիշ է, սակայն մենք դեռ պետք է աշխատենք այն բարելավելու համար»,-ասել է Սարգսյանը՝ նշելով, որ երկրի կառավարությունը ուշադրության կենտրոնում է պահում առաջատար միջազգային կազմակերպությունների վարկանիշները:

7 Март 2013 - 07:22 AMT
Премьер Армении поручил Минэко предпринять необходимые меры для улучшения позиций страны в рейтинге ВЭФ по туризму
Премьер-министр Армении Тигран Саркисян поручил Министру экономики РА Тиграну Давтяну предпринять необходимые меры для улучшения позиций Армении в рейтинге наиболее конкурентоспособных с точки зрения туризма стран
Сегодня Всемирный экономический форум опубликовал доклад "Путешествия и туризм: конкурентоспособность 2013" (TTCI), соглано которому Армения улучшила свои позиции на 11 пунктов и переместилась с 90 места на 79. «Это хороший показатель, однако, нам предстоит еще работа по его улучшению», – сказал Саркисян, подчеркнув, что правительство страны держит в центре внимания рейтинги международных ведущих организаций.