12 Մարտ 2013 - 09:19 AMT
ԿԲ նախագահ Արթուր Ջավադյանը մարտի 11-12-ը Բազելում մասնակցելու է Կենտրոնական և Արևելյան Եվրոպայի երկրների բանկային վերահսկողների խմբի կողմից կազմակերպված «Ֆինանսական հատվածի վերահսկողության և ժամանակակից կարգավորման առաջնայնությունների ամրապնդումը» համաժողովին, հայտնում է ԿԲ հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունը:
Համաժողովի ընթացքում քննարկվելու են «Բազել III»-ի ներդրման և կիրառման հետ կապված հարցերը:
Համաժողովի ընթացքում անդրադարձ կկատարվի նաև բանկային վերահսկողության ոլորտում շվեյցարական փորձին, Արևելյան Եվրոպայի բանկային համակարգի և մասնավոր հատվածի գործակցությանը, տարածաշրջանի երկրների ֆինանսական համակարգի սահմանային խնդիրներին: Նախատեսված է հատուկ քննարկում «Ի՞նչ ռիսկեր են փոխանցվել 2012 թ-ից և ի՞նչն ռիսկեր են ավելանալու 2013 թ-ին» թեմայով:
Այցի ընթացքում ԿԲ նախագահը հանդիպումներ կունենա եվրոպական մի շարք կենտրոնական բանկերի, ինչպես նաև ֆինանսական հաստատությունների ղեկավարների հետ:

12 Март 2013 - 08:51 AMT
Председатель центрального банка Армении Артур Джавадян 11-12 марта примет участие в заседании группы банковских регуляторов Центральной Восточной Европы.
Заседание регуляторов пройдет в Базеле, где будут обсуждены вопросы «Надзора финансового сектора и укрепление приоритетов современного регулирования». Как сообщает пресс-служба ЦБ РА, в центре внимания участников заседания будет внедрение и применение новых требований Базеля III, а также вопросы оценки рисков в 2012-2013 гг в банковском секторе.
В ходе визита запланирован ряд встреч главы ЦБ РА с главами европейских Центробанков и руководителями финансовых учреждений.