Ըստ Հայաստանի Կենտրոնական բանկի ամենամսյա զեկույցում հրապարակված տվյալների, 2013թ. հունվարին երկրում գործող առևտրային բանկերը բնակչությանը տրամադրել են 300, 316 մլրդ դրամ ընդհանուր գումարի սպառողական վարկ, ինչն 4,830 մլրդ դրամով ավելի է 2012թ. դեկտեմբերից (295, 486 մլրդ դրամ):
Ընդ որում, քարտերով տրամադրվող վարկերի քանակը 2013թ. հունվարին կազմել է 99, 323 մլրդ դրամ, ավտովարկերինը՝ 16, 159 մլրդ դրամ, կենցաղային ու համակարգչային տեխնիկայի համար՝ 19,996 մլրդ դրամ, ոսկու գրավի դիմաց՝ 97, 110 մլրդ դրամ, այլ սպառողական վարկերը կազմել են – 67, 530 մլրդ դրամ:

Согласно данным, опубликованным в ежемесячном отчете Центрального банка Армении, в январе 2013 года действующие на территории республики коммерческие банки выдали потребительских кредитов населению на общую сумму в 300, 316 млрд драмов, что на 4, 830 млрд драмов больше декабря 2012 года (295, 486 млрд драмов).
При этом на долю кредитов по карточкам в январе 2013 года пришлось 99, 323 млрд драмов, на автокредиты – 16, 159 млрд драмов, на приобретение бытовой и компьютерной техники – 19, 996 млрд драмов, под залог золота – 97, 110 млрд драмов, на иные потребкредиты – 67, 530 млрд драмов.