Թուրքիայի վարչապետ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը վատ ինքնազգացողության պատճառով ստիպված է եղել չեղյալ հայտարարել բոլոր նախատեսված միջոցառումները, այդ թվում նաև իր ելույթը իշխող կուսակցության խմբակցության նիստում, հայտնում է Hurriyet Daily News-ը:
Թուրքիայի նախարարների կաբինետի մամլո ծառայությունում հայտարարել են, որ վարչապետը ստիպված է բուժումը տանը շարունակել:
Անցյալ տարի Էրդողանը աղիստամոքսային ուղիների վիրահատություն է տարել: Մամուլում լուրեր էին տարածվել, որ Էրդողանը քաղցկեղ ունի և ծանր վիճակում է: Էրդողանը հերքում է այդ լուրերը:

Премьер-министр Турции Реджеп Тайип Эрдоган из-за плохого состояния здоровья вынужден был отменить все ранее запланированные на сегодня мероприятия, в том числе и свое выступление на заседании фракции правящей партии, сообщает Hurriyet Daily News.
В пресс-службе Кабинета министров Турции заявили, что премьер-министр вынужден будет пройти курс лечения дома, после чего вновь сможет приступить к работе.
В прошлом году Эрдоган перенес операцию в связи с заболеванием желудочно-кишечного тракта. После операции в прессе распространились сообщения о том, что Эрдоган болен раком и находится в тяжелом состоянии. Эрдоган эти сообщения отвергает.