20 Մարտ 2013 - 11:10 AMT
Հայաստանում 2013թ. փետրվարին միջին ամսական անվանական աշխատավարձն ավելացել է 3,2 տոկոսով` կազմելով 139 331 դրամ
Ոչ պետական կազմակերպություններում աշխատավարձի աճը 2013-ի փետրվարին հունվարի համեմատ կազմել է 5,5 տոկոս՝ հասնելով 169 703 դրամի
Հայաստանում 2013-ի փետրվարին 2012-ի նույն շրջանի համեմատ միջին ամսական անվանական աշխատավարձն ավելացել է 3,2 տոկոսով` կազմելով 139 331 դրամ: Միաժամանակ, 2013-ի փետրվարին հունվարի համեմատ աշխատավարձի մակարդակը աճել է 0,8 տոկոսով:
Ինչպես հաղորդում է Հայաստանի Ազգային վիճակագրական ծառայությունը, պետական կազմակերպություններում 2013-ի փետրվարին 2012-ի նույն շրջանի համեմատ միջին ամսական աշխատավարձն ավելացել է 1,9 տոկոսով` կազմելով 113 850 դրամ, իսկ 2013-ի փետրվարին 2013-ի հունվարի համեմատ 3,4 տոկոս աճ է գրանցվել:
Ոչ պետական կազմակերպություններում աշխատավարձի աճը 2013-ի փետրվարին հունվարի համեմատ կազմել է 5,5 տոկոս՝ հասնելով 169 703 դրամի: Ընդ որում, 2013թ. փետրվարին հունվարի համեմատ արձանագրվել է 1,3 տոկոս անկում:

20 Март 2013 - 10:37 AMT
Среднемесячная номинальная заработная плата в Армении в феврале 2013 года по сравнению с аналогичным периодом 2012 года увеличилась на 3,2%, составив 139 331 драм. При этом в феврале по сравнению с январем 2013 года уровень зарплаты увеличился на 0,8%.
Как сообщает Национальная статистическая служба Армении, в госорганизациях среднемесячная зарплата в феврале 2013 года по сравнению с аналогичным периодом 2012 года увеличилась на 1,9%, составив 113 850 драмов, а вот в феврале по сравнению с январем 2013 года был зафиксирован рост на 3,4%.
В негосударственных организациях рост зарплаты в феврале по сравнению с январем 2013 года составил 5,5% – до 169 703 драмов. При этом в феврале по сравнению январем 2013 года был зафиксирован спад на 1,3%.