Մարտի 22-ին Երեւանում իր դռները բացեց «FINAR» ցուցահանդեսը, որը կտևի մինչև մարտի 24-ը: «FINAR» ցուցահանդեսը նվիրված է Հայաստանի ֆինանսական հատվածին, որի գլխավոր ներկայացուցիչներն են` բանկերը, ապահովագրական ընկերությունները,վարկային կազմակերպությունները և այլն: Ցուցահանդեսին հատուկ տաղավարով մասնակցում է նաև ՀՀ կենտրոնական բանկը: Ցուցահանդեսի հիմնական նպատակն է` ստեղծել, զարգացնել և ամրապնդել գործարար հարաբերությունները ընկերությունների, որոնք առաջարկում են իրենց ծառայությունները ֆինանսական շուկաներում, և գործարարների, մասնավոր անհատների միջև:
«FINAR» ը հնարավորություն է ընձեռում ֆինանսական ապրանքի լայնածավալ խթանմանը և նրա դիրքավորմանը ֆինանսական միջավայրում, ուղղակի կապ ստեղծելպոտենցիալ հաճախորդների հետ, որոշել ընկերության ռազմավարությունը` ֆինանսական արտադրանքի ձևերի և տեսակների պահանջարկի դիտարկելու միջոցով, պահպանել և զարգացնել ընկերության իմիջը: Կազմակերպիչն է «Էքսպոմեդիան»:
Մասնակիցների թվում է նաև «Առէկսիմբանկ – Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ-ն, որը ցուցահանդեսի մասնակիցներին հնարավորություն է տալիս ստանալ VISA և MASTER CARD, վճարելով ընդամենը 1000 դրամ տարեկան սպասարկման համար 5000 դրամի փոխարեն: Բացի այդ բանկն առաջարկում է հաճախորդներին օգտվել e-commerce ինովացիոն ծառայությունից, ինչը թույլ է տալիս զգալիորեն ընդլայնել ավանդական առևտրի հնարավորությունները, մատչելի դարձնելով Հայաստանի առևտրասերվիսային ձեռնարկություննների համար էլեկտրոնային առևտրի գլոբալ շուկան:
«HSBC Բանկ Հայաստան» ՓԲԸ-ի գլխավոր գործադիր տնօրենի տեղակալ Իրինա Սեյլանյանը նշեց, որ այսօր բնակչությունն այնքան էլ լավ ծանոթ չէ բանկերի կողմից առաջարկվող նոր ֆինանսական ծառայություններին, ուստի այս ցուցահանդեսը արդիական է հենց ֆինանսական շուկայում ներգրավվածության առումով:

22 марта в Ереване свои двери открыла выставка с участием представителей финансового сектора республики «FINAR», которая пройдет до 24 марта. В ней принимают участие ведущие комбанки, кредитные организации, страховые компании Армении, отдельный павильоном представлен Центральный банк.
Организатором выставки является Центр выставочных проектов “Экспомедиа”, который внимательно следит за реалиями и не мог не обратить внимание на то, что для развития экономики нужна стабильная финансовая система. Даже в своих посланиях к участникам выставки, гостям и посетителям главы Центробанка и правительства Армении отметили важность развития финансового сектора, который должен идти в ногу с быстро меняющимся миром и предлагать инновационные продукты, что и послужит локомотивом развития экономики в целом.
Среди участников выставки ЗАО "Арэксимбанк-группа Газпромбанка", который именно для гостей выставки предлагает возможность получить пластиковые карточки VISA и MASTER CARD, при этом заплатить всего 1000 драмов за годовое обслуживание вместо 5000 драмов. Помимо этого банк предлагает своим клиентам воспользоваться инновационной услугой e-commerce, что позволяет значительно расширить возможности традиционной торговли, давая возможность торгово-сервисным предприятиям Армении получить доступ к глобальному рынку электронной коммерции.
Заместитель главного исполнительного директора «HSBC Банка Армения» Ирина Сейланян отметила, что на сегодняшний день население страны не столь хорошо знакомо с предлагаемыми со стороны банков и финансовыми новыми услугами, поэтому данная выставка актуальная именно с точки зрения вовлечения в финансовый рынок.