22 Մարտ 2013 - 12:55 AMT
Արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 101,287,991 ԱՄՆ դոլար 415.84 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, եւ վաճառվել 107,780,219 ԱՄՆ դոլար 417.20 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ–ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 22,000,000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք 418.57 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Միջբանկային շուկայում իրականացվել է 1,400,000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք 417.91 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Մարտի 11-17-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տրամադրված վարկերի ծավալը կազմել է 40 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տրամադրված վարկերի ծավալը՝ 76 մլն ԱՄՆ դոլար, հայտնում է ԿԲ մամլո ծառայությունը:

С 18 по 22 марта на внутривалютном банковском рынке Армении банками было куплено 101,287,991 долларов США по 415.84 драма/1 доллар США и продано 107,780,219 долларов США по 417.20 драма/1 доллар США.
За аналогичный период на бирже NASDAQ OMX Армения было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 22,000,000 долларов США по 418.57 драма/1 доллар США.
За этот же период на межбанковском рынке было реализовано сделок по купле-продаже на 1,400,000 долларов США по 417.91 драма/1 доллар США .
С 11 февраля по 17 марта объем предоставленных банками драмовых кредитов составил 40 млрд драмов, а долларовых кредитов – 76 млн долларов США, сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.