«Հենց նոր զանգահարեցին Լոնդոնից։ Բորիս Բերեզովսկին ինքնասպան է եղել․․․ Ծանր մարդ էր։ Հուսահատության քա՞յլ․ անկարողությո՞ւն աղքատության դեմ․ հարվածների շարա՞ն։ Արդեն ոչ ոք չի իմանա ճշմարտությունը․․․», – ֆեյսբուքի իր էջում գրել է Բերեզովսկու շահերը պաշտպանող իրավաբան Ալեքսանդր Դոբրովինսկին։
Հայտնում են, որ նրան իր լոգարանում մահացած են գտել։
Ռուս նախկին օլիգարխ Բերեզովսկու մահվան մասին այսօր ֆեյսբուքի իր էջում գրել էր նրա փեսան՝ Եգոր Շուպեն։ Վերջին 13 տարին Բերեզովսկին բնակվում էր Մեծ Բրիտանիայում։
«Дождь» հեռուստաալիքին Շուպեն ավելի վաղ հայտնել էր, որ վերջերս Բերեզովսկին ծայրահեղ ընկճված վիճակում էր, չէր շփվում ընկերների ու ծանոթների հետ ու հազվադեպ էր հայտնվում մարդաշատ վայրերում։ Նրա ընկերները հաստատում են մահվան մասին լուրերը, գրում է Regnum-ը.

23 Март 2013 - 17:09 AMT
"Только что позвонили из Лондона. Борис Абрамович Березовский покончил с собой… Сложный был человек. Жест отчаяния? Невозможность жить бедным? Серия ударов? Боюсь что уже никто не узнает правды…", – написал на свое страничке в социальной сети Facebook юрист Александр Добровинский, который представлял интересы бывшего российского олигарха Бориса Березовского.
Сообщается, что он найден мертвым в ванне своего лондонского дома.
О кончине Березовского сообщил сегодня, 23 марта, его зять Егор Шуппе на своей страничке в facebook. 67-летний Березовский последние 13 лет проживал в Великобритании.
Шуппе заявил телекомпании "Дождь", что последнее время Березовский находился в крайне депрессивном состоянии, не общался с друзьями и знакомыми и вообще редко появлялся на публике. Друзья опального олигарха подтверждают смерть Бориса Березовского, пишет агентство Regnum.