28 Մարտ 2013 - 07:29 AMT
«ԱՌԷԿՍԻՄԲԱՆԿ-ԳԱԶՊՐՈՄԲԱՆԿԻ ԽՈՒՄԲ» ՓԲԸ-ում սպասարկվող միջազգային դրամական փոխանցումների համակարգերի թիվն ավելացավ ևս մեկով: Այսուհետ բանկի բոլոր 16 մասնաճյուղերի և Գլխամասային գրասենյակիհաճախորդները հնարավորություն կունենան դրամական փոխանցումներ իրականացնել նաև COINSTAR MONEY TRANSFER (Մեծ Բրիտանիա) միջազգային համակարգով: COINSTAR MONEY TRANSFER համակարգի ներդնումըհնարավորություն կտա Բանկի հաճախորդներին կատարել արագ դրամական փոխանցումներ ԱՄՆ դոլարով, ՌԴ ռուբլով և եվրոյով ամբողջ աշխարհով մեկ` ԱՄՆ, Եվրոպա և ԱՊՀ երկրներում տեղակայված բազմաթիվ սպասարկման կետերի միջոցով, հայտնում է բանկի մամլո ծառայությունը:
«ԱՌԷԿՍԻՄԲԱՆԿ-ԳԱԶՊՐՈՄԲԱՆԿԻ ԽՈՒՄԲ» ՓԲԸ-ն միջազգային գործարքների վարչության պետ Ժաննա Սահակյանը վստահություն հայտնեց, որ նոր համակարգերի ներդրմամբ Բանկն ավելի կամրապնդի իր դիրքերը միջազգային դրամական փոխանցումների ոլորտում: «Մենք այն սակավաթիվ բանկերից ենք, որտեղ ներդրված են և հաջողությամբ գործում են այսքան մեծ թվով միջազգային դրամական փոխանցումների համակարգեր»,-ասաց նա:
Հիշեցնենք, որ «ԱՌԷԿՍԻՄԲԱՆԿ-ԳԱԶՊՐՈՄԲԱՆԿԻ ԽՈՒՄԲ» ՓԲԸ-ն արդեն իսկ իրականացնում է դրամական փոխանցումներ "MONEYGRAM", "ANELIK", "БЫСТРАЯ ПОЧТА", "UNISTREAM", "INTELEXPRESS" և "AVERS" համակարգերով, ինչպես նաև առանց հաշվի բացման «ԳԱԶՊՐՈՄԲԱՆԿ-ԷՔՍՊՐԵՍ» անվանական փոխանցումներ Ռուսաստանից դեպի Հայաստան:

28 Март 2013 - 05:36 AMT
ЗАО «Арэксимбанк-группа Газпромбанка» начал осуществлять международные денежные переводы по системе COINSTAR MONEY TRANSFER (Великобритания). «Система дает возможность осуществлять мгновенные денежные переводы в долларах США, рублях РФ и евро в любую точку мира посредством многочисленных пунктов обслуживания в США, Европе и странах СНГ», – говорится в сообщении пресс-службы банка.
Начальник управления международных операций ЗАО «Арэксимбанк-группа Газпромбанка» Жанна Саакян, выразила уверенность, что внедрение новой системы еще более укрепит позиции банка на рынке международных денежных переводов. «Мы являемся одним их тех немногочисленных банков, где внедрено и успешно функционирует такое разнообразное количество систем международных денежных переводов»,- подчеркнула она.
ЗАО «Арэксимбанк-группа Газпромбанка» уже осуществляет международные денежные переводы посредством "MONEYGRAM", "ANELIK", "БЫСТРАЯ ПОЧТА", "UNISTREAM", "INTELEXPRESS" и "AVERS", а также именные денежные переводы без открытия счета «Газпром-Экспресс» из России в Армению.