29 Մարտ 2013 - 13:53 AMT
Արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 93,143,346 ԱՄՆ դոլար 417.92 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, եւ վաճառվել 90,711,622 ԱՄՆ դոլար 419.17 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱե ԲԲԸ–ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 15,450,000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք 418.36 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Միջբանկային շուկայում իրականացվել է 600,000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք 420.00 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Մարտի 18-24 ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տրամադրված վարկերի ծավալը կազմել է 32.6 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տրամադրված վարկերի ծավալը՝ 44.7 մլն ԱՄՆ դոլար, հայտնում է ԿԲ մամլո ծառայությունը:

29 Март 2013 - 12:48 AMT
С 25 по 29 марта на внутривалютном банковском рынке Армении банками было куплено 93,143,346 долларов США по 417.92 драма/1 доллар США и продано 90,711,622 долларов США по 419.17 драма/1 доллар США.
За аналогичный период на бирже NASDAQ OMX Армения было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 15,450,000 долларов США по 418.36 драма/1 доллар США.
За этот же период на межбанковском рынке было реализовано сделок по купле-продаже на 600,000 долларов США по 420.00 драма/1 доллар США.
С 18 по 24 марта объем предоставленных банками драмовых кредитов составил 32,6 млрд драмов, а долларовых кредитов – 44,7 млн долларов США, сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.