2 Ապրիլ 2013 - 10:54 AMT
Ըստ Wall Street Journal-ի, Իսրայելի, ԱՄՆ ու Եվրոպայի բարձրաստիճան պաշտոնյաներն ասում են, որ հունիսին Իրանում կայանալիք ընտրությունների լույսի ներքո երկրի գերագույն առաջնորդ, այաթոլլա Ալի Համենեին որոշել է որոշ ժամանակով «կասեցնել» միջուկային ծրագիրը:
Հիշեցնենք, որ դա Իսրայելի ու Արևմուտքի վաղեմի պահանջն է: Առնվազն, այժմ, ընտրությունների շեմին Իսլամական հանրապետության ղեկավարությունը ցանկանում է խուսափել միջազգային ճգնաժամից:
Ըստ որոշ տեղեկությունների, Համենեին մտադիր է փոխարինել Ահմադինեժադին մի առաջնորդով, որի հայացքները ավելի համահունչ են իր դիրքորոշմանը:

2 Апрель 2013 - 10:23 AMT
По данным Wall Street Journal, высокопоставленные должностные лица из Израиля, США и Европы говорят, что в свете запланированных июньских выборов в Иране, верховный лидер страны, аятолла Али Хаменеи решил "попридержать" развитие ядерной программы.
Напомним, что это давнее требование Израиля и Запад. Но, по крайней мере, сейчас, в преддверие выборов руководство Исламской республики желает избежать международного кризиса.
Согласно поступающей информации, Хаменеи намерен заменить президента Махмуда Ахмадинеджада лидером, чьи взгляды в большей степени совпадают с его позиций, не вызвав повторения общенациональных беспорядков, которые последовали за общенародным голосованием в 2009 году.