Samsung Galaxy S4-ը պաշտոնապես ներկայացվեց նաև Հայաստանում: Էլեկտրոնիկա արտադրող հարավկորեական ընկերության նոր արտադրանքի շնորհանդեսը Երևանում Ամիրյան 12 հասցեում գտնվող խանութ-սրահում էր, բայց վաճառքի հանվելուց հետո` նախնական տվյալներով մայիսի 4-ից, Galaxy S4-ը կարող եք ձեռք բերել միաժամանակ բոլոր` Samsung, Mobile Center, Orange և Fine վաճառասրահներից:
Samsung Galaxy S-ի 4-րդ սերունդն ավելի ամուր է ու բարակ, ավելի կատարելագործված հնարավորություններով: Ընկերության շարժական սարքավորումների գծով պատասխանատու Աշոտ Բուդաղյանը շնորհանդեսի ժամանակ մանրամասնեց. «Samsung Galaxy S4-ի չափսը, S3-ի համեմատ, նույնն է, բայց էկրանն է փոփոխությունների ենթարկվել: Այն 5 դյույմանոց է, 1920×1020 թողունակությամբ, Super AMOLED տեխնոլոգիայով պատրաստված: Սմարթֆոնը 2 տեսախցիկ ունի` 13 մեգապիքսելանոց հետևի մասում և 2 մեգապիքսելանոց` առջևի: Դրանց միջոցով օգտատերը հնարավորություն կունենա օգտվել Smart Pause, Smart Scroll, Air View և Air Gesture նորարար ֆունկցիաներից: Օրինակ, առանց էկրանին դիպչելու տեսնել հաղորդագրության տեքստը և թերթել էջերը, դիտել ֆոտոալբոմի լուսանկարները, զանգեր կատարել կամ այլ կերպ կառավարել հեռախոսը»:
«Samsung Ղազախստան և Կենտրոնական Ասիա» ՍՊԸ-ի նախագահ Սին Սիկ Չոյն ավելացրեց. «Սա դիզայնի և տեխնիկական պարամետրերի գլուխգործոց է: Հայաստանում սպառողները խելացի են և հետևում են տեխնիկական թրենդին, այնպես որ Samsung Galaxy S4-ը նրանց դուր կգա»:
Իսկ հայաստանցի գնորդի համար հեռախոսի մեկնարկային գինը 390.000-395.000 դրամ կլինի: Samsung-ի հայաստանյան ներկայացուցչության ղեկավար Անդրանիկ Շահբազյանը նշեց, որ այն դեռ հստակ որոշված չէ 2 պատճառով` արտադրանքը դեռ վաճառքում չէ և գինը պայմանավորում են նաև գործընկերների հետ համաձայնությամբ:
«Samsung» ընկերությունն իր գործընկերների հետ սպառողներին ընձեռնում են բացառիկ հնարավորություն` նախապես գրանցվել և 1-ինը գնահատել նոր սերնդի Galaxy S4 սմարթֆոնի հնարավորությունները։ Բացի այդ, մենք պատրաստել ենք անակնկալ նախնական պատվերի միջոցով գնում իրականացրած բոլոր գնորդների համար` S View Cover պատյանը»,- ասաց Անդրանիկ Շահբազյանը։
Շնորհանդեսի ժամանակ ներկայացվեց նաև հատուկ այս առիթով ստեղծված ֆեյսբուքյան նախագիծը, որի հաղթող մասնակիցը կշահի նոր սերնդի Galaxy S4 սմարթֆոնը: Իսկ հաղթելու համար հարկավոր է կարճ` մոտ 2 րոպե տևողությամբ հոլովակ նկարահանել, որում կներկայացվի Երևանը` լավագույն կողմից: Ապա հոլովակը պետք է ներբեռնել Samsung-ի ֆեյսբուքյան էջում ու սպասել առավելագույն լայքերի:

4 Апрель 2013 - 12:38 AMT
Samsung Galaxy S4 официально представлен в Армении. Презентация новой продукции южнокорейского производителя электроники состоялась в магазине Samsung в Ереване, но после поступления в продажу, предварительно, 4 мая, смартфон будет доступен во всех магазинах Samsung, Mobile Centre, Orange и Fine.
Samsung Galaxy S четвертого поколения более тонкий, но более прочный с еще более усовершенствованными возможностями. Ответственный за мобильные устройства Samsung Ашот Будагян во время презентации отметил: «Размер Samsung Galaxy S4 тот же, что и у S3, но экран несколько изменен. Размер экрана 5 дюймов, расширение – 1920х1020, изготовлено с применением технологии Super AMOLED. У смартфона две видеокамеры: 13-мегапиксельная на задней панели и 2-мегапиксельная – на передней. При помощи камер владелец смартфона получает возможность пользоваться новейшими функциями Smart Pause, Smart Scroll, Air View и Air Gesture. К примеру, без прикосновения к экрану увидеть тест сообщения или листать страницы, смотреть фотографии фотоальбома, звонить».
Председатель ООО «Samsung в Казахстане и Центральной Азии» Син Сик Чои добавил: «Это шедевр дизайна и технический параметров. В Армении умные пользователи и следят за техническими трендами, так что Samsung Galaxy S4 им понравится».
Стартовая цена Samsung Galaxy S4 в Армении составит 390.000 – 395.000 драмов. По словам руководителя представительства Samsung в Армении Андраник Шахбазян, цена еще точно не определена по двум причинам: смартфон еще не поступил в продажу, а цена обговаривается с партнерами.
«Компания Samsung вместе со своими партнерами предоставляет уникальную возможность записаться заранее и первым оценить возможности Samsung Galaxy S нового поколения. Кроме того, мы также приготовили подарки для оформляющих покупку через предварительный заказ – чехол S View Cover», – сказал Андраник Шахбазян.
Во время презентации был также представлен приуроченный к запуску Samsung Galaxy S4 проект в социальной сети Facebook, победитель которой получит новый смартфон. Для участия в проекте необходимо снять 2-минутный видеоролик, в котором будет с лучшей стороны представлен Ереван. Ролик необходимо разместить на странице Samsung в Facebook и набрать как можно больше “Like”-ов.