Ոչ պետական կազմակերպություններում աշխատավարձի աճը 2013-ի մարտին 2012թ. նույն շրջանի համեմատ կազմել է 4,2 տոկոս՝ հասնելով 145 812 դրամի: Հայաստանում 2013-ի մարտին 2012-ի նույն շրջանի համեմատ միջին ամսական անվանական աշխատավարձն ավելացել է 3,6 տոկոսով: Միաժամանակ, 2013-ի հունվար-մարտին 2012թ. նույն շրջանի համեմատ աշխատավարձի մակարդակը աճել է 3,8 տոկոսով՝ կազմելով 141 618 դրամ:
Ինչպես հաղորդում է Հայաստանի Ազգային վիճակագրական ծառայությունը, պետական կազմակերպություններում 2013-ի փետրվարին 2012-ի նույն շրջանի համեմատ միջին ամսական աշխատավարձն ավելացել է 1,9 տոկոսով` կազմելով 113 524 դրամ, իսկ 2013-ի մարտին 2013-ի փետրվարիի համեմատ 0,3 տոկոս անկում է գրանցվել:

19 Апрель 2013 - 11:00 AMT
Среднемесячная номинальная заработная плата в Армении в марте 2013 года по сравнению с аналогичным периодом 2012 года увеличилась на 4,2%, составив 145 812 драма. При этом в марте по сравнению с февралем 2013 года уровень зарплаты увеличился на 3,6%. Одновременно в январе-марте 2013 года зарплата составила 141 618 драмов, что выше аналогичного периода 2012 года на 3,8%.
Как сообщает Национальная статистическая служба Армении, в госорганизациях среднемесячная зарплата в феврале 2013 года по сравнению с аналогичным периодом 2012 года увеличилась на 1,9%, составив 113 524 драмов, а вот в марте по сравнению с февралем 2013 года был зафиксирован спад на 0,3%.
В негосударственных организациях рост зарплаты в марте 2013 года по сравнению с мартом 2012 года составил 7,8% – до 183 752 драма. При этом в марте по сравнению февралем 2013 года был зафиксирован рост на 6,6%.