22 Ապրիլ 2013 - 09:28 AMT
Լեհական LOT ավիաընկերությունը կվերսկսի թռիչքները Երևան հուլիսին: «Ընկերության գլխավոր տնօրենն ասել է, որ արդեն հունիսի երկրորդ կեսին ավիաընկերությունը կվերսկսի ուղիղ չվերթները Վարշավայից Երևան»,-ասել է Լեհաստանի էկոնոմիկայի փոխնախարար Տոմաշ Տոմչիկևիչը:
Ապրիլի 22-ին Հայ-լեհական միջկառավարական հանձնաժողովի երրորդ նիստի շրջանակներում Երևանում աշխատանքն է սկսել հայ-լեհական գործարար համաժողովը, որի կազմակերպիչն է Զարգացման հայկական գործակալությունն ու Հայ-լեհական առևտրաարդյունաբերական պալատը:
Ըստ լեհ փոխնախարարի, առանց ուղիղ հաղորդակցության դժվար է խոսել երկկողմ տնտեսական կապերի զարգացման մասին»:

22 Апрель 2013 - 08:51 AMT
Польская авиакомпания LOT возобновит летом полеты в Ереван. «Генеральный директор LOT сказал, что уже во второй половине июня авиакомпания возобновит прямые полеты из Варшавы в Ереван», – сообщил заместитель министра экономики Польши Томаш Томчикевич.
22 апреля в рамках проведения третьего заседания армяно-польской межправительственной комиссии в Ереване начал свою работу армяно-польский бизнес-форум, организатором которого является Армянское агентство развития и Польско-армянская торгово-промышленная палата.
По словам польского замминистра, «без прямого сообщения трудно говорить о развитие двухсторонних экономических связей».