Կանադայի ոստիկանությանն ու հատուկ ծառայություններին նախորդ օրը հաջողվել է կանխել խոշոր ահաբեկչական գործողություն: Այս մասին հայտնում է CBS-ը` հղում անելով սեփական աղբյուրներին:
CBS-ի հաղորդմամբ` Տորոնտոյում և Մոնրեալում 2 կասկածյալ է ձերբակալվել: Ըստ աղբյուրի` ավելի ուշ իշխանությունները կհրապարակեն հատուկ գործողության և ձերբակալությունների մանրամասները:
Ամերիկյան լրատվամիջոցներն էլ իրենց հերթին հայտնում են, որ նախնական տվյալներով հետաքննությունը որևէ ընդհանուր կապ չի գտել Կանադայում կանխված ահաբեկչության և նախորդ շաբաթ Բոսթոնում տեղի ունեցածի միջև, հայտնում է INTERFAX-ը:

23 Апрель 2013 - 05:53 AMT
Полиция и разведывательные службы Канады провели операцию по предотвращению крупного теракта, сообщает в понедельник CBS со ссылкой на собственные источники.
По информации CBS, в Торонто и Монреале задержаны двое подозреваемых. Операция была скоординирована с министерством внутренней безопасности США и ФБР.
По данным телеканала, власти позднее обнародуют информацию об операции и арестах. Со своей стороны, американские СМИ отмечают, что, по предварительным данным, следователи не обнаружили взаимосвязи между событиями в Канаде и недавним терактом в Бостоне, передает INTERFAX.