2013թ. հունվար-մարտ ամիսներին Երևանի «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանի միջոցով փոխադրվել է 306 467 ուղևոր` 2012 թվականի նույն ժամանակահատվածի 303 571 ուղևորի համեմատ: Այս մասին հայտնում են Հայաստանի Քաղավիացիայի գլխավոր վարչության մամուլի ծառայությունից:
Նշված ժամանակահատվածում երկիր է ժամանել 141 192 մարդ` 2012թվականի 138 691 -ի դիմաց, մեկնել է 165 275 մարդ` 2012 թվականի 164 880 -ի դիմաց:
Ընդ որում, նշված ժամանակահատվածում «Զվարթնոց» օդանավակայանով տեղափոխվել է մոտ 2 523 տոննա բեռ` 2012թ. 2 164 տոննայի դիմաց:
Մասնավորապես, արտահանվել է 1 465 տոննա բեռ` 2012թ. 907 տոննայի դիմաց և ներկրվել է 1 058 տոննա` 2012թ. 1 257 տոննայի դիմաց:
Թռիչքների ու վայրէջքների ընդհանուր թիվն օդանավակայանում հաշվետու շրջանում կազմել է 1 935 ` 2012թ. նույն շրջանի 2 150 -ի դիմաց:

23 Апрель 2013 - 06:13 AMT
За первые три месяца 2013 года международным аэропортом «Звартноц» воспользовалось 306 467 пассажиров
В январе-марте 2013 года через международный аэропорт «Звартноц» было перевезено 306 467 пассажиров по сравнению с 303 571 пассажиром за аналогичный период 2012 года, сообщает пресс-служба Главного управления гражданской авиации (ГУГА) Армении.
За указанный период в страну прибыло 141 192 человека против 138 691 человека в 2012 году, а отбыло – 165 275 человек против 164 880 человек в 2012 году.
При этом за указанный период через аэропорт «Звартноц» было перевезено порядка 2 523 тонны груза против показателя за 2012 год в 2 164 тонн. В частности, было экспортировано 1 465 тонн груза против 907 тонн в 2012 году и импортировано 1 058 тонн против 1 257 тонн в 2012 году.
Общее число взлетов и посадок в аэропорту «Звартноц» за первые три месяца 2013 года составило 1 935 против 2 150 за 2012 год.