France Telecom-ի գործադիր տնօրեն Ստեֆան Ռիշարին մեղադրանք է ներկայացվել, որը վերաբերում է այն ժամանակվան, երբ նա աշխատել է որպես պետական պաշտոնյա:
Իշխանությունները հետաքննոում են կառավարության կողմից 2008թ. ընդունած որոշումը, որով գործարար Բերնար Տապիին հատուցվեց 285 մլն եվրոյի վնասը, որը նա կրել էր Credit Lyonnais բանկի հետ տևական առևտրային պայքարի ժամանակ:
Այն ժամանակ Ստեֆան Ռիշարը ֆինանսների նախարար Քրիստին Լագարդի աշխատակազմի ղեկավարն էր: Այժմ Լագարդը գլխավորում է ԱՄՀ-ն, հայտնում է «Ռոյթերս» գործակալությունը:

Исполнительный директор France Telecom Стефан Ришар вызван в суд в связи с обвинением, относящимся ко времени его работы государственным чиновником.
Власти расследуют обстоятельства принятия правительством в 2008 году решения компенсировать бизнесмену Бернару Тапи 285 миллионов евро ущерба в период его продолжительной юридической борьбы с банком Credit Lyonnais.
В то время Стефан Ришар был главой аппарата министра финансов Кристин Лагард, сейчас возглавляющей МВФ.
"Мне тут нечего прятать", – сказал Ришар французской газете Le Monde перед тем, как предстать перед судом.