26 Ապրիլ 2013 - 12:04 AMT
ՀՀ ֆինանսների փոխնախարար Վարդան Արամյանը հորդորում է իրատես լինել աշխատավարձերի ու թոշակների բարձրացման հարցում, քանի որ դա կարող է հանգեցնել բարձր գնաճի:
«Աշխատավարձերի ու կենսաթոշակների բարձրացման հարցում պետք է շատ զգուշավոր լինել, դրա համար համապատասխան ռեսուրսներ են պետք»,-ասել է նա՝ մեկնաբանեկով ՀՀ ԱԳ նախկին նախարար, ԲՀԿ նախընտրական ցուցակը գլխավորող Վարդան Օսկանյանի հայտարարությունը ընտրվելու դեպքում մի քանի անգամ աշխատավարձերն ու թոշակները բարձրացնելու մասին:
Ինչ վերաբերում է ՓՄՁ համար հարկային բեռի թեթևացման հարցին, որին նույնպես անդրադարձել է Օսկանյանը, ապա Վարդան Արամյանը նշել է, որ այդ հարցն արդեն իսկ «կառավարության ուշադրության կենտրոնում է ու կյանքի է կոչվում»:

26 Апрель 2013 - 11:42 AMT
Заместитель министра финансов Армении Вардан Арамян призывает быть «реалистичным» в вопросе повышение зарплат и пенсий в республике, поскольку такой шаг может привести к высокой инфляции.
«При повышении пенсий и зарплат нужно действовать очень осторожно, для этого нужны соответствующие ресурсы», – сказал он, комментируя высказывание экс-министр иностранных дел Армении, ныне возглавляющий список партии «Процветающая Армения» на выборах в Совет Старейшин Еревана Вардана Осканяна в несколько раз повысить пенсии и зарплаты в стране.
Что же касается вопросов облегчения налогового бремени для представителей малого и среднего бизнеса, поднятых Осканянм, то в связи с этим Вардан Арамян заметил, что они уже «находится в поле зрения правительства и реализуется».