26 Ապրիլ 2013 - 14:27 AMT
Ադրբեջնական ԶՈւ շարքերում հերթական արտակարգ պատահարն է գրանցվել: 19-ամյա Քյամրան Ֆիրդուսի օղլու Մամեդովի սպանությանը հաջորդեց նրա երկվորյակ եղբոր կոմայի մեջ ընկնելը, որը նույնպես ծառայում է բանակում, հայտնում է haqqin.az-ը:
Քյամրան Ֆիրդուսի օղլու Մամեդովի երկվորյակ եղբայրը՝ Իմրան Մամեդովը, որը նույնպես ադրբեջանական բանակում է ծառայում, իմանալով իր եղբոր մահվան մասին, կոմայի մեջ է ընկել և տեղափոխվել է հոսպիտալ: Բժիշկները նրա վիճակը կրիտիկական են համարում:
Ապրիլի 24-ին Ադրբեջանի ԶՈւ Բաքվում տեղակայված զորամասում 18-ամյա զինծառայող Հայամ Ասիֆ օղլու Բայրամովը դանակով հարվածներ է հասցրել իր զինակից՝ 19-ամյա Քյամրան Ֆիրդուսի օղլու Մամեդովին, որն էլ մահացել է ստացած վերքից:

26 Апрель 2013 - 14:17 AMT
В вооруженных силах Азербайджана продолжаются чрезвычайные происшествия. Вслед за убийством в армии 19-летнего военнослужащего Камрана Фирдовси оглу Мамедова, впал в кому его брат-близнец, также проходящий службу в азербайджанской армии, сообщает haqqin.az.
Брат-близнец К.Мамедова, являющийся также военнослужащим ВС Азербайджана, Имран Мамедов, узнав о смерти своего брата, попал в кому и был доставлен в госпиталь. Врачи его состояние оценивают как критическое.
24 апреля в воинской части Минобороны Азербайджана, расположенной в Баку 18-летний солдат Хаям Асиф оглу Байрамов нанес ножевые ранения своему сослуживцу, 19-летнему Камрану Фирдовси оглу Мамедову, который скончался от полученного ранения.