Բաքու-Թբիլիսի-Կարս երկաթուղու կառուցումը դադարեցվել է: Ինչպես նշել է Կարսում պատգամավոր, Ժողովրդական հանրապետական կուսակցության անդամ Էնսար Օգյուտը, շինարարական աշխատանքները դադարեցվել են մի քանի ամիս առաջ:
Ըստ նրա, երկաթուղու շինարարության դադարեցումը, որն անվանում են «Կովկասի դարպասներ», ափսոսանքի է արժանի: Նա կոչ արեց Վրաստանին, Ադրբեջանին ու Թուրքիային գագաթաժողով կազմակերպել ու շարունակել երկաթուղու շինարարությունը: Նա նաև մտահոգություն է հայտնել, որ 2013թ. երկաթուղու շինարարության վերսկսման ծրագիրը ձախողվեց և փաստորեն կասկածի տակ է դրվում աշխատանքների վերսկսումը 2014-2015թթ., հայտնում է Rayhaber-ը:

Строительство железной дороги Баку-Тбилиси-Карс приостановлено. Как отметил депутат от Народно-республиканской партии (CHP) Энсар Огют в Карсе, строительные работы были приостановлены несколько месяцев назад.
По его словам, приостановление строительства железной дороги, именуемой „ воротами Кавказа”, вызывает сожаление. Он призвал Грузию, Азербайджан и Турцию в ближайшее время организовать саммит и продолжить строительство железной дороги. Он также выразил обеспокоенность по поводу того, что в 2013 году программа возобновления железной дороги провалилась и фактически становится сомнительным то, что даже в 2014-2015 годах это станет возможным, передает Rayhaber.