Բանկի կողմից մատուցվող ծառայությունների որակը բարձրացնելու նպատակով «Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ-ն ներդրել է «Վստահության հեռախոս», որը անհրաժեշտ գործիք է քաղաքացիների բողոքներին արագ և ժամանակին արձագանքման համար: Խոսակցության ընթացքում բաժանորդը կարող է բարձրացնել որոշակի խնդիրներ կամ բանկի աշխատակցին հաղորդել տեղեկություններ, որոնց քննարկումը ուղղակի խոսակցության դեպքում վերջինիս համար դժվար է, լինի դա բանկի աշխատակիցների կողմից հաճախորդի նկատմամբ թույլ տրված անօրինական գործողություններ, սպառնալիքներ կամ խախտումներ, ինչպես նաև Բանկի աշխատակիցների վրա Ճնշման փաստեր` կապված նրանց ծառայողական պարտականությունների կատարման հետ, և այլ գաղտնի տեղեկատվություն, ասվում է բանկի հաղորդագրության մեջ:
«Վստահության հեռախոսի» միջոցով խորհրդատվությունն իրականացվում է բացառապես գաղտնիության սկզբունքով: Բանկի Տնտեսական պաշտպանության ծառայության համապատասխան աշխատակիցը գրանցում է ստացված բողոքները և հայտնում այն վերադաս ղեկավարությանը: Յուրաքանչյուր բողոք ստուգվում և անհրաժեշտության դեպքում` նաև ձեռնարկվում են վարչական պատժամիջոցներ, իսկ հատուկ դեպքերում բողոքը կարող է ուղարկվել հետաքննության օրինապահ մարմիններին: Ներկայումս «Վստահության հեռախոսը» գործում է շուրջօրյա ռեժիմով` (010) 58-05-06 հեռախոսահամարով: Ոչ աշխատանքային օրերին գործում է ինքնապատասխանիչ: Մանրամասներին կարող եք ծանոթանալ այցելելով Բանկի ինտերնետային կայք:

30 Апрель 2013 - 05:36 AMT
В целях повышения качества услуг, предоставляемых банком, в ЗАО «Арэксимбанк-группа Газпромбанка» начал функционировать «Телефон доверия».
Как отмечается в сообщении пресс-службы банка, «Телефон доверия» служит необходимым инструментом оперативного и своевременного реагирования на жалобы как граждан, так и сотрудников банка. В ходе разговора абонент может поднимать проблемы или передавать сотруднику банка сведения, обсуждение которых в личной беседе по каким-то причинам является для него затруднительным, будь то неправомерные действия, угрозы или нарушения, допущенные сотрудниками банка в отношении клиента, давление, оказываемое на самих сотрудников банка в связи с исполнением их служебных обязанностей, другая конфиденциальная информация.
Консультирование по телефону доверия строится исключительно на принципах анонимности и конфиденциальности. К «Телефону доверия» прикреплен соответствующий сотрудник Службы экономической защиты банка, который фиксирует поступившие жалобы и доводит их до сведения вышестоящего начальства.
Каждая жалоба проверяется, и при необходимости принимаются административные меры взыскания, в особых случаях жалоба может быть перенаправлена в надлежащие органы для дальнейшего расследования. На данный момент обеспечена круглосуточная работа «Телефона доверия» (010) 58-05-06. В нерабочее время действует автоответчик. Более подробно с работой «Телефона доверия» можно ознакомиться на сайте банка.