Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանի հրավերով այսօր պաշտոնական այցով Երևան է ժամանել Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն: Ինչպես հայտնում են պաշտոնական աղբյուրները, այցի նպատակն է երկկողմ համագործակցության մասին փաստաթղթերի ստորագրումը:
ՀՀ նախագահի նստավայրում տեղի կունենա երկու նախագահների առանձնազրույցը, որից հետո տեղի կունենան բանակցություններ ընդլայնված կազմով:
Բանակցությունների ավարտին երկու երկրների ղեկավարները կհանդիպելն լրագրողներին, իսկ երեկոյան տեղի կունենա պաշտոնական ընթրիք:
Ալեքսանդր Լուկաշենկոն կայցելի նաև Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր, Մեծամորի ԱԷԿ, հայ-բելառուսական առևտրի տուն: Բացի այդ, Լուկաշենկոն ներկա կգտնվի Աբովյան քաղաքում նորակառույց Սբ Հովհաննես եկեղեցու օծման արարողությանը:

Сегодня в Ереван по приглашению президента Армении Сержа Саргсяна с официальным визитом прибыл президент Беларуси Александр Лукашенко. Как сообщают официальные источники, цель визита – подписание документов о двустороннем сотрудничестве между странами.
В резиденции президента Армении состоится отдельная встреча глав двух государств, после которой пройдут переговоры между делегациями в расширенном составе.
После завершения переговоров состоится совместное общение с журналистами президентов двух стран, а вечером пройдет официальный ужин.
Александр Лукашенко также посетит Мемориальный комплекс жертв Геноцида армян, Мецаморскую АЭС, а также белорусско-армянский торговый дом. Кроме того, Лукашенко будет присутствовать на освящении новой церкви Св. Иоанна Крестителя в г. Абовян Котайкской области.