15 Մայիս 2013 - 06:01 AMT
Microsoft ընկերությունը թողարկելու է Windows օպերացիոն համակարգի նոր հավելված՝ Windows 8.1: Այս մասին հայտնել է ընկերության ֆինանսական գծով տնօրեն Թեմի Ռելլերը, հայտնում է ABC հեռուստաընկերությունը: Ավելի վաղ սպասվում էր, որ փաթեթը կկոչվի Windows Blue. Թե հատկապես ինչ նորույթներ կպարունակի Windows 8.1, դեռ հայտնի չէ:
Սպասվում է, որ այս հավելվածում կլինի աշխատանքային սեղանի «Start» կոճակը, որը բացակայում էր Windows 8-ում: Սա դուր չէր եկել շատ օգտատերերի: Ռելլերի խոսքով՝ ընկերությունը լսել է բոլոր բողոքները և փորձել է վերանայել հավելվածը: Նոր հավելվածի մասին մանրամասներ հայտնի կլինեն այս ամսվա վերջին:

Компания Microsoft выпустит Windows 8.1 – бесплатное обновление для последней версии операционной системы Windows. Об этом сообщила финансовый директор компании Тэми Рэллер, передает телеканал ABC.
Ранее ожидалось, что пакет обновлений будет называться Windows Blue.
Какие именно обновления войдут в Windows 8.1, пока неизвестно. Ожидается, что в новой версии вернется привычный рабочий стол с кнопкой "Пуск", на отсутствие которого в Windows 8 жаловались многие пользователи. По словам Т.Рэллер, Microsoft "выслушало мнение пользователей и рассмотрит все поступившие жалобы и предложения". Более детально об изменениях в Windows 8.1 станет известно позднее в мае 2013г. Т.Рэллер отметила также, что пользователи по-прежнему проявляют интерес к Windows 8 и что компания продала более 100 млн лицензий.