20 Մայիս 2013 - 10:48 AMT
2013թ. ապրիլին միջին ամսական աշխատավարձը Հայաստանում կազմել է 142 711, աճելով 2,5 տոկոսով: Ընդ որում, ապրիլին 2013թ. մարտի համեմատ աշխատավարձի մակարդակը նվազել է 0,4 տոկոսով: Միաժամանակ 2013թ. հունվար-ապրիլին աշխատավարձը կազմել է 141 276 դրամ, ինչն ավելի է 2012թ. նույն շրջանի ցուցանիշից 3 տոկոսով:
Ինչպես հաղորդում է Հայաստանի Ազգային վիճակագրական ծառայությունը, պետական կազմակերպություններում 2013-ի ապրիլին 2012-ի նույն շրջանի համեմատ միջին ամսական աշխատավարձն ավելացել է 2,9 տոկոսով` կազմելով 115 041 դրամ, իսկ 2013-ի ապրիլին 2013-ի մարտի համեմատ 2 տոկոս աճ է գրանցվել՝ 113 407 դրամ:
Ոչ պետական կազմակերպություններում աշխատավարձի աճը 2013-ի ապրիլին 2012թ. նույն շրջանի համեմատ կազմել է 4 տոկոս՝ հասնելով 174 768 դրամի: Հայաստանում 2013-ի ապրիլին 2012-ի նույն շրջանի համեմատ միջին ամսական անվանական աշխատավարձը նվազել է 1 տոկոսով: Միաժամանակ, 2013-ի հունվար-ապրիլին 2012թ. նույն շրջանի համեմատ աշխատավարձի մակարդակը աճել է 5 տոկոսով՝ կազմելով 173 906 դրամ:

20 Май 2013 - 10:31 AMT
Среднемесячная номинальная заработная плата в Армении в апреле 2013 года по сравнению с аналогичным периодом 2012 года увеличилась на 2,5%, составив 142 711 драмов. При этом в апреле по сравнению с мартом 2013 года уровень зарплаты сократился на 0,4%. Одновременно в январе-апреле 2013 года зарплата составила 141 276 драмов, что выше аналогичного периода 2012 года на 3%.
Как сообщает Национальная статистическая служба Армении, в госорганизациях среднемесячная зарплата в апреле 2013 года по сравнению с аналогичным периодом 2012 года увеличилась на 2,9%, составив 115 041 драмов, а вот в апреле по сравнению с мартом 2013 года был зафиксирован рост на 0,4%. Одновременно в январе-апреле 2013 года по сравнению с тем же периодом 2012 года рост зарплаты составил 2,4% – 113 407 драмов.
В негосударственных организациях рост зарплаты в апреле 2013 года по сравнению с апрелем 2012 года составил 4% – до 174 768 драмов. При этом в апреле по сравнению мартом 2013 года был зафиксирован спад на 1%. Одновременно в январе-апреле 2013 года по сравнению с тем же периодом 2012 года рост зарплаты составил 5% – 173 906 драмов.