Եվրատեսիլի կազմակերպիչները պաշտոնապես հերքել են Ռուսաստանի օգտին տված ձայները «կորցնելու» մասին հայտարարությունը. «Ամեն ինչ հստակ էր, խախտումների մասին մեզ հայտնի կդառնար»: Այդ մասին հայտարարել է Եվրոպական հեռարձակողների միության պաշտոնական ներկայացուցիչը:
Հիշեցնենք, որ Ռուսաստանը ներկայացնող Դինա Գարիպովայի օգտին Ադրբեջանում տված ձայների քիչ քանակությունը Շվեդիայի Մալմյո քաղաքում տեղի ունեցած Եվրատեսիլի եզրափակչում տարակուսանք էր առաջացրել ինչպես Ադրբեջանում, այնպես էլ Ռուսաստանում:
ՌԴ-ում Ադրբեջանի դեսպան Փոլադ Բյուլբյուլօղլին և հանրային հեռուստատեսության ներկայացուցիչը հայտարարել էին, թե նման բան հնարավոր չէ: Պարզելու համար այդ հանգամանքները Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը հանձնարարել էր պարզել տհաճ միջադեպը, հայտնում է haqqin.az-ը:

Организаторы Евровидения дали официальное опровержение в связи с «потерей» голосов, данных за Россию: «Все было точно, о нарушениях нам стало бы известно». Об этом заявило официальное лицо Европейского Вещательного Совета.
Напомним, что низкое количество голосов за российскую конкурсантку Дину Гарипову на прошедшем в субботу финале "Евровидения" в Мальмё вызвало недоумение и в Азербайджане, и в России.
Посол Азербайджана в РФ Полад Бюльбюльоглы и председатель ОТВ в связи с этим сделали заявление о невозможности этого. Для выяснения данного факта президент Ильхам Алиев отдал поручение разобраться в этом неприятном инциденте, пишет haqqin.az.